Błonie remisują w sparingu z Czarnymi Czarne
Dzisiaj o godzinie 18.00 Błonie Barwice zmierzyły się w meczu towarzyskim z ekipą z województwa pomorskiego, Czarnymi Czarne. Po dość dobrym meczu jak na tę fazę przygotowań Błonie zremisowały z Czarnymi 1:1. Mecz stał na wysokim poziomie, obydwie drużyny pokazały niezłe akcje, co może zaowocować później w lidze. W naszym zespole grało 2 testowanych zawodników. Dawid Socha, który już prawie jest piłkarzem Błonii oraz Paweł Mycyk, młody, utalentowany pomocnik z Wielimia Szczecinek, który dzisiaj pokazał się z bardzo dobrej strony.

Od początku spotkania, obie drużyny zaczęły szybko grać i kibice, którzy przybyli na Stadion mogli się nastawić, że będzie to dobry „sparing”. Pierwszą groźną akcję wykonali goście. Z rzutu wolnego uderzył jeden z zawodników Czarnych i piłka poleciała blisko słupka. W 17 minucie pierwszy raz z dobrej strony pokazał się Paweł Mycyk. Przed polem karnym pokazał swoje dobre umiejętności w dryblingu, po chwili podał do Dawida Borkowskiego i ten sam na sam uderzył tylko w poprzeczkę. W 21 minucie ładny strzał zza pola karnego gości i pewnie broni Mariusz Fornal. Minutę później Czarni znów zaatakowali bramkę Fornala, ale ten po raz drugi świetnie się spisał i obronił sytuację sam na sam. W 31 minucie po raz drugi Paweł Mycyk świetnie zagrywa do naszego zawodnika, który jest sam na sam, tym razem swojej okazji nie wykorzystał Łukasz Zbroszczyk, uderzył lekko i w bramkarza. Do końca I połowy żaden z zespołów nie zagroził pod obiema bramkami.

Od początku drugiej połowy w bramce stanął 18 letni Mariusz Kreft, który zastąpił dobrze grającego dzisiaj Mariusza Fornala. Obie drużyny atakowały, ale były to słabe ataki. W 56 minucie Czarni Czarne wychodzą na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał jeden z zawodników Czarnych i po chwili nie pilnowany zawodnik gości lekko uderzył w bramkę i pokonał Mariusza Krefta. W 60 minucie szybka odpowiedź biało - zielonych zakończona zdobyciem bramki. Dawid Borkowski ładnie zagrywa do Bartosza Grygla i ten z boku pola karnego w akcji sam na sam, lobuje bramkarza i doprowadza do remisu. W 65 minucie piękny strzał z powietrza Czarnych Czarne i jeszcze ładniejsza parada Mariusza Krefta, który świetnie obronił ten strzał na rzut rożny. W 73 minucie znów talentem bramkarskim błysnął Kreft. Z rzutu wolnego w mur strzelają Czarni i po chwili bardzo mocna dobitka, którą pewnie broni Kreft. Na dwie minuty przed końcem meczu znów Kreft ratuje zespół przed utratą bramki. W 90 minucie ostatnią dobrą akcję w meczu wypracowali Czarni Czarne, z rzutu rożnego dośrodkowywał jeden z pomocników gości, piłka ląduje koło słupka, ale zawodnik nie trafia w bramkę Była to ostatnia okazja w meczu.

Kolejny sparing nasza drużyna zagra w najbliższą sobotę. Tym razem naszym rywalem będzie zespół z Klasy Okręgowej gr.północnej, Mechanik Bobolice. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 16.00.

Błonie Barwice - Mariusz Fornal (Mariusz Kreft 46’) - Robert Felisiak, Dawid Socha, Adrian Smoczek (Bartosz Grygiel 70’, Łukasz Opałka 85’), Łukasz Zając (Łukasz Opałka 50’, Łukasz Zając 78’) - Mateusz Węgiełek (Eliasz Ziółkowski 87’), Paweł Mycyk, Grzegorz Łomakin (Bartosz Grygiel 32’, Grzegorz Łomakin 62’), Łukasz Zbroszczyk - Dawid Borkowski, Kuba Lis (Eliasz Ziółkowski 55’, Kuba Lis 67’)

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14