Rega nad Odrą, czyli mecz o 6 punktów..
W Sobotę (23.10.) na stadionie OSiR w Policach, spotkają się dwie drużyny, które są największymi rozczarowaniami w tym sezonie III Ligi. Zajmujący obecnie 14 miejsce w tabeli Chemik Police, podejmie drużynę Rega Trzebiatów, która plasuje się o 'oczko' wyżej w ligowej hierarchii.

Historia Spotkań

W poprzednich sezonach, drużyny się spotkały 16 razy. 8 razy wygrał Chemik, 3 razy padł remis, a 4 razy tryumfowała Rega. W jednym meczu brak jest wyniku. W ostatnim rozegranym spotkaniu, górą był Chemik, kiedy po bramce weterana Mariusza Szmita pokonał Regę 1:0.

sezon 2004/05
Rega - Chemik 1:4 (Gunia 2, Bitkowski, Głowacki)

Obecny Sezon

W obecnym sezonie Rega rozczarowuje, jednak w ostatniej kolejce, przysłowiowym'rzutem na taśmę' zdołała pokonać w Kościerzynie tamtejszą Kaszubię 1:0 po bramce Bartłomieja Latuszka. Nie zmienia to jednak faktu, że Trzebiatowianie grają słabo w tym sezonie. Mają na koncie tylko 2 zwycięstwa, 3 remisy oraz 6 porażek.

Zawodnicy

W drużynie Regi tylko dwóch zawodników rozegrało dotychczas wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Są to Grzegorz Jarmoszewicz i Tomasz Lewandowski, który mają rozegrane 990 minut. 963 minuty rozegrał inny obrońca, testowany w lecie w Zagłębiu Sosnowiec, Łukasz Kosakiewicz. Granice 700 minut przekraczają tylko Maciej Więcek (825 minut), Grzegorz Wawreńczuk (739 minut) i Jarosław Jarecki (709 minut).

Najwięcej bramek zdobył dla Regi wspomniany już Grzegorz Wawreńczuk, który 3 razy wpisywał się na listę strzelców. Po 1 golu ma na swoim koncie aż 7 zawodników. Są to Radosław Erlich, Piotr Hernacki, Bartosz Latuszek, Tomasz Lewandowski, Adrian Nagórski, Łukasz Polak i Robert Śliwiński.

Podsumowanie

W Policach z pewnością jedni i drudzy będą chcieli wygrać. Na stadionie przy ul. Siedleckiej powinniśmy być, więc świadkami dobrego widowiska. Zadbali o to także sponsorzy Chemika. Kupując bilety, każdy będzie miał szansę wygrać m.in. Netbooka, Zegarek TIMEX, czy zaproszenie do Rancho 'Ponderosa'. Początek meczu o godz. 15.00. Serdecznie Zapraszamy!

2:1 - 75' - T. Lewandowski (sam.)
Chemik: Wiśniewski - Jakubiak, Szałek (58' Baranowski), M. Janicki, Hajdukiewicz - Skrętny (76' Fadecki), Krzyżanowski, Wojtasiak, Bieniek, Krawiec (90' Bobko) - Wydurski (70' Górski)

Rega: Prokosa - Kordowski (46' Latuszek), Lewandowski, Kosakiewicz, Jarmoszewicz, Bogacz (46' Wawreńczuk), Jarecki (85' Krzykowski), Nagórski, Więcek, Wilejto, Śliwiński (59' Erlich)

Żółte: Bieniek, Krzyżanowski (Chemik)

Czerwona: Bieniek (45', za dwie żółte) sędzia: Marcin Lech - Witold Chamski, Mirosław Chyła (PZPN, Gdańsk)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, GKSRMT - dziękujemy