Piast Drzonowo remisuje z Żakami
autor: PszczółekW niedzielę 28 lutego na euroboisku w Kołobrzegu odbył się sparing juniorski między KSP Żakami 94 Kołobrzeg, a Piastem Drzonowo, występujących w II klasie juniorów starszych.
W pierwszej połowie zespół Żaków wystawił zawodników występujących w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. Piast zaczął bardzo odważnie. Mimo przewagi Drzonowian, to właśnie młodzi zawodnicy Żaków objęli prowadzenie, pokonując stojącego na bramce Łukasza Wandiuka, który nominalnie jest pomocnikiem. Wynik ten nie utrzymał się jednak zbyt długo, ponieważ z rzutu karnego wyrównał Kamil Kurusiewicz. Drugą bramkę dla Piasta strzelił Rafał Mucha, po bardzo ładnym podaniu ze skrzydła zawodnika testowanego, który rozgrywał niezły mecz. Gol na 3:1 był udziałem podstawowego zawodnika drużyny seniorów, 19-letniego juniora Mariusza Gierowskiego. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.
Na drugą połowę do Piasta doszedł nowy bramkarz i Łukasz Wandiuk mógł wspomóc kolegów z pola. Po przerwie zespół z Kołobrzegu wpuścił podstawowy skład, grający w wojewódzkiej lidze juniorów starszych. Mimo to początek należał do Piasta Drzonowo, który konsekwentnie wykonywał polecenia trenera Mirosława Rutkowskiego. Jednak gdy powoli siły opadały, Żaki wyrównały stan meczu. Gminny Klub Sportowy jednak się nie poddawał. Bramkę na 4:3 strzelił ładnym uderzeniem z rzutu wolnego Łukasz Rachalewski. Kiedy wydawało się, że Piast niespodziewanie wygra te spotkanie, wtedy w ostatnich sekundach meczu wyrównał zespół Żaków, ostatecznie remisując 4:4.
Warto podkreślić, że juniorzy Piasta Drzonowo rozegrali dopiero pierwszy sparing tej zimy, będąc równorzędnym rywalem dla zawodników występujących na co dzień w lidze wojewódzkiej. Na szczególne pochwały zasłużyli pomocnicy, którymi byli Mariusz Gierowski, Łukasz Rachalewski, Paweł Zawidzki i zawodnik testowany, którzy przez cały mecz pomagali i w obronie i w ataku. Wyróżnili się dwaj zawodnicy testowani, którzy póki były siły grali świetne spotkanie, 'kręcąc' kilka razy piłkarzy z Kołobrzegu.

Piast Drzonowo: Łukasz Wandiuk- Krystian Kuczyński, Kamil Kurusiewicz, Patryk Zając, Sławomir Banasiak- Mariusz Gierowski, Łukasz Rachalewski, Paweł Zawidzki, zawodnik testowany- Jacek Szadkowski, zawodnik testowany oraz Rafał Mucha, Dawid Błaszczyk, zawodnik testowany, Dawid Zgliczyński

relacjďż˝ dodaďż˝: stiffler