Siódmy test - mecz Iskry Golczewo
autor: kibic1111Dzisiaj, tradycyjnie już na sztucznej murawie w Pobierowie golczewska Iskra zmierzyła się w kolejnym sparingu z 6 drużyną koszalińskiej V ligi - Raselem Dygowo. W drużynie z Dygowa występuje kilku zawodników mających ligową przeszłość, między innymi Waszczyk, Chołys czy też Ruszczak. Spotkanie to miało wyrównany przebieg. Do przerwy 2-1 prowadzili zawodnicy Raselu. Jednak to Iskra zdobyła pierwszą bramkę za sprawą W. Trepkowskiego, który wykończył akcję całego zespołu około 20 minuty spotkania. Po kilku minutach goście wyrównali z rzutu karnego po ewidentnym błędzie obrońców Iskry i wymuszonym faulu we własnym polu karnym Kaczmarka na napastniku Rasela. Skutecznym wykonawcą rzutu karnego okazał się Chołys. Pod koniec pierwszej połowy drugą bramkę zdobyli zawodnicy z Dygowa po zespołowej akcji lewą stroną. Pierwsze uderzenie zawodnika Rasela wybił Przychodzeń, ale przy dobitce już był bezradny.
W przerwie trener Iskry wymienił 7 zawodników. Golczewianie na 20 minut przejęli inicjatywę w grze. Z ich agresywną grą nie potrafili sobie poradzić V-ligowcy, mając problemy z przekroczeniem środkowej linii boiska. Efektem tego było kilka sytuacji stworzonych przez Golczewian pod bramką Rasela. Jednak niedokładne podania lub zbyt indywidualne zagrania nie pozwoliły na zdobycie więcej niż jednej bramki. Wyrównująca bramka dla Iskry padła po najładniejszej akcji meczu przeprowadzonej prawą stroną przez Sebastiana Madeja. Jego kilkudziesięciometrowy rajd zakończył się dokładnym podaniem do Michała Nowaka, który plasowanym uderzeniem z kilku metrów zdobył bramkę na 2:2.

Na 10 minut przed końcem meczu Dygowianie zdobyli trzecią bramkę po rzucie wolnym- piłka uderzona przez Waszczyka odbiła się od nogi Chołysa i w kuriozalnych okolicznościach wtoczyła się do bramki zdezorientowanego Pasika. Dobrze prowadzący to spotkanie sędzia Krzysztof Pluciński zakończył mecz na kilka minut przed regulaminowym czasem ze względu na oczekujące drużyny do rozegrania kolejnego meczu.

W zespole z Golczewa w spotkaniu tym zagrało 20 zawodników: Przychodzeń, Pasik, R. i J. Lipińscy, Ruciński, Królikowski, M. i P. Pawłowscy, Kaczmarek, Madej, Piotrowski, Dobrowolski, Wójcik, Bekman, Kowalski, Cebula, Taśmiński, Trepkowski i Nowak.

W następną sobotę również w Pobierowie o godzinie 16 Iskra zagra z Polonią Płoty.

relacjďż˝ dodaďż˝: jozek