Hokejowe Zwycięstwo Darłovii
Darłovia Darłowo zagrała sparing z Błękitnymi Stary Jarosław (koszalińska okręgówka) i wygrała w hokejowym stylu 5:3(3:1).
Trzeba tu podkreślić, że obie ekipy dzieli bardzo wiele - liga i stopień zaawansowania przygotowań do sezonu. Dla Błękitnych był to pierwszy sparing tej zimy, a dla darłowian kolejny z rzędu. Różnica w przygotowaniach na początku wyraźna. Już po 20 minutach gospodarze prowadzili 3:0, Pierwszą bramkę goście zdobyli z rzutu karnego 3:1. Na drugą połowę darłowianie wyszli w eksperymentalnym ustawieniu z wieloma młodymi piłkarzami, co pozwoliło Błękitnym na bardziej otwartą grę i w efekcie w 68 minucie zrobił się niespodziewanie remis 3:3.
Dopiero w końcówce spotkania (grano2 razy 40 min) Darłovia zagrała szybciej na ośnieżonym boisku zdobywając jeszcze dwie bramki.
- Dałem pograć aż 17 piłkarzom - wylicza Jerzy Maciąg trener Darłovii,Rezultat meczu był rzeczą drugorzędną, a przede wszystkim chodziło o przetestowanie różnych wariantów gry i ustawień. Co nie było łatwe na śnieźno/zmrożonej nawierzchni boiska.

Darłovia Darłowo
- Grzebień, Sobczak, Wiernicki ,Krawczyk, Górka, Prędki, Wierzbowski D. , Wierzbowski A, Szopiński, Stermach, Kosiarski , Suwalski, Wieczorek, Gabryś , Wisiowaty , Łańko, Jazowski .

Błękitni Stary Jarosław - Natkański, Golec , Turos, Szczepański, Susiński, Ordak, Orzechowski , Kulanek, Konieczny, Waszczuk, Struski, Głowiński , Kaleta.

Bramki: Kosiarski x 2 ( 11 i 20 minuta, Suwalski ( 2 minuta) , Łańko ( 72 minuta) i Stermach ( 76 minuta), oraz Orzechowski ( 21 minuta i Konieczny x 2 ( 67 i 68 minuta)

W najbliższy weekend Darłovia rozegra Sparing u siebie (Sobota 27 Lutego - godz 14 boisko Osir z Karolem Pęplino, wicelider słupskiej klasy okręgowej).

ďż˝rďż˝dďż˝o: Dziennik Sławieński

relacjďż˝ dodaďż˝: Arek21