Promień Mosty przed ligą
autor: Promień MostyPromień Mosty rozegrał dwa mecze kontrolne z czołowymi zespołami II grupy klasy okręgowej: Odrzanką Radziszewo i Morzyckiem Moryń. Mecze rozegrane były na sztucznej murawie w Gryfinie. Oba mecze zakończyły się rezultatami 4-2 dla gospodarzy. W meczu z Odrzanką bramki dla Mostów zdobyli: Waluś i Gałgan, po pierwszej połowie to zespół z Mostów prowadził 2-1, jednak pomimo przewagi mecz zakończył się porażką.

Drugi mecz rozegrany w sobotę 27.02.10 w Gryfinie z drużyną z Morynia był ciekawym widowiskiem. Obie ekipy prowadziły otwartą grę z mnóstwem sytuacji podbramkowych . Początek pierwszej połowy to zdecydowana przewaga drużyny z Morynia, która zaskoczyła Promień szybkością i zdecydowaniem w odbiorze piłki. Jednak w miarę upływu czasu gra się wyrównała.
Pierwsi z gola cieszyli się zawodnicy Morzycka. Był to efekt przewagi zespołu gospodarzy. Do
wyrównania doszło w 30 minucie meczu po szybkiej akcji zapoczątkowanej przez Radka Gałgana, który dokładnie podał do Jarka Walusia, a on zdłuż linii pola karnego precyzyjnie podał piłkę do Patyka Lubowickiego. Przed końcem pierwszej połowy padła kolejna bramka dla Morynia. Napastnik gospodarzy wykorzystał niezdecydowanie obrońców i bramkarza Promieni. Technicznym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Druga połowa meczu była podobna do pierwszej. Gospodarze doskonale wykorzystywali proste straty piłki w środkowej cześci boiska i groźnie kontratakowali. Stworzyli sobie liczne sytuacje do zdobycia bramki, jednak bardzo dobrze bronił Sebastian Zaremba, który w drugiej połowie zmienił na
bramce Tomasza Szczepanika . W końcu gospodarze pokonali bramkarza z Mostów i wyszli na dwubramkowe prowadzenie . W 70 minucie spotkania efektowną bramką popisał się Marcin Eschinger i było 3-2 . W tym czasie doskonała okazję zmarnował Radek Gałgan, który po błędzie bramkarza Morzycka miał pustą bramkę. Zespołowi z Mostów zabrakło również szczęcia kiedy z 20 metrów silnie strzelał Mateusz Eschinger trafiając w słupek. Pod koniec meczu goście potwierdzli swoją dobrą tego dnia dyspozycję strzelając czwartego gola .

Skład Promienia : Szczepanik, Gajewski, Kijowski, Mituła, Laskowski, Gałgan, Liczywek, Kowaluk, Waluś, Lubowicki, Błaszczyk .

Na zmianę wchodzili: Zaremba, Eschinger Marcin, Eschinger Mateusz, Popiołek, Swędrowski Ziemer, Lewkowicz

Rzeszowski x2, Mularczyk, Wojnisz - Moryń dodaj video
Chrzanowski (70 Pawlak - kontuzja bramkarza), Pawlak (65 Skorek), Grejman, Miązek, Ignaczak (46 Janicki), Kaczmarek, Mularczyk, Pietrzyk (70 Rzeszowski) , Rzeszowski (46 Fertała), Wojnisz, Błaszczyszyn (46 Kuzia)

Dane pomogli uzupełnić: wojtekmoryn, bja - dziękujemy