Cztery bramki - trzy punkty Sparty
autor: Pszczółekautor: PszczółekW minioną środę na boisku w Trzygłowie gryficzanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej pokonując, w zaległym meczu 16 kolejki, Wodę - Piasta II Rzecko 4:1 po trzech bramkach Przemysława Dąbrowskiego i jednej Andrzeja Parucha dla Sparty i Marcina Niteckiego dla Wody.
W barwach Sparty mieliśmy kolejny debiut - w 70 minucie na boisku pojawił się 17-letni Mateusz Sienkiewicz. Spotkanie rozpoczęło się od strzału Kamila Zielińskiego z około 20 metrów, jednak był on niecelny. Chwilę później minimalnie obok słupka piłkę posłał Przemysław Dąbrowski. Już następna akcja przyniosła czarno-niebieskim gola. Pięknym strzałem z około 18 metrów popisał się Przemysław DąbrowskiMarcin Gicewicz po raz pierwszy musiał wyjąć piłkę z bramki. W 7 minucie groźną akcję przeprowadzili przyjezdni, jednak strzał jednego z ich piłkarzy z 20 metrów był bardzo niecelny.
Chwilę później kolejny atak gości o mało co nie zakończył się golem, gdyby tylko jeden z zawodników lepiej trafił w futbolówkę na 15 metrze od bramki strzeżonej przez Krystiana Burczego.W 13 minucie Marcin Nitecki wykonywał rzut wolny z około 20 metrów - silnie bitą piłkę głową poza pole gry wyekspediował Marcin Czerwiński. Siedem minut później odpowiedziała Sparta, lecz po dośrodkowaniu piłki przez Dawida Sandzewicza i strzale 'nożycami' Mariusza Remplewicza minęła ona cel. Trzy minuty później po centrze Remplewicza w znakomitej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Przemysław Dąbrowski, który stał osamotniony na 9 metrze od bramki gości, jednak po jego strzale głową futbolówka przeszła obok słupka. Minutę później po uderzeniu Kamila Zielińskiego golkiper Wody odbił piłkę poza boisko. W 27 minucie w sytuacji sam na sam z Marcinem Gicewiczem znalazł się Przemysław Dąbrowski i zdobył gola, 2:0. Sześć minut później Zieliński wyłożył futbolówkę wzdłuż bramki Dąbrowskiemu, ale 'Spaja' trafił wprost w nogi bramkarza. Chwilę później groźnie uderzał Andrzej Paruch, jednak niecelnie. Pierwsza odsłona zakończyła się dwoma groźnymi, lecz niecelnymi strzałami Pawła Bogacza. Na początku drugiej odsłony po technicznym strzale Macieja Bokuna Krystian Burczy z wielkim trudem sparował piłkę nad poprzeczką. W 51 minucie Przemysław Dąbrowski zagrał futbolówkę wzdłuż linii końcowej wprost na nogę Andrzeja Parucha, który bez problemu podwyższył wynik na 3:0. Po godzinie gry piłkę w pole karne posłał Paweł Bogacz, zaś na 10 metrze golkipera gości wyprzedził Przemysław Dąbrowski i uderzeniem głową go przelobował zdobywając czwartego gola dla gryficzan. W ostatnich 30 minutach Sparta nieco odpuściła cofając się, przez co przyjezdni stwarzali sobie groźne okazje, dodatkowo w 75 minucie po ładnym podaniu od Macieja Bokuna, Marcin Nitecki wykorzystał sytuację sam na sam z Burczym strzelając bramkę na 4:1. W końcówce świetną, wprost wymarzoną okazję miał Przemysław Dąbrowski, który po zagraniu Andrzeja Parucha znalazł się sam z piłką na 7 metrze, przyjął futbolówkę i posłał ją obok bramki.

Sparta Gryfice - Woda-Piast II Rzecko 4:1 (2:0)

1:0 Dąbrowski P. 4',
2:0 Dąbrowski P. 27',
3:0 Paruch 51',
4:0 Dąbrowski P. 60',
4:1 Nitecki 75'

Sparta Gryfice: Burczy - Wylociński (70' Sienkiewicz), Czerwiński, Machaj P., Świtniewski (65' Laskowski P.) - Remplewicz, Bogacz P., Kańczucki, Sandzewicz (35' Paruch) - Zieliński (60' Gnat), Dąbrowski P.

relacjďż˝ dodaďż˝: Fryzjer10