IIe zwycięzcą w pierwszych Mistrzostwach Gimnazjum w Resku
Za niespełna miesiąc reskie Gimnazjum oficjalnie otrzyma imię najbardziej znanego polskiego trenera -Kazimierza Górskiego - już w ubiegłym roku zakończyła się kampania wyboru Patrona szkoły, w wyniku której cała społeczność szkoły wybrała swojego Patrona.
Z tej okazji odbył się turniej halowej piłki nożnej dla uczniów Gimnazjum. Jego głownym celem było zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży w czasie trwających ferii zimowych. Turniej został zorganizowany przez nauczyciela historii i trenera II klasy - Józefa Andrzejewskiego.
3 lutego rywalizowały klasy I i II, natomiast następnego dnia swoje pojedynki rozgrywali trzecioklasiści, odbyły się mecze finałowe pomiędzy najlepszymi klasami z każdego poziomu nauczania. Spośród klas I do finału awansowała klas I A. Na poziomie klas II rywalizację wygrała II E. Natomiast wśród klas III awans do finału uzyskała III B. Na spotkania finałowe nie stawiła się klasa I A. Także o mistrzostwie szkoły zadecydował mecz pomiędzy klasa III B i II E. Spotkanie to stało na dobrym poziomie i trzymało w napięciu dopingujących rówieśników do samego końca. W pierwszych minutach prowadzenie uzyskali faworyzowani trzecioklasiści za sprawą Patryka Imianowskiego. Jednak z upływającym czasem( grano 2 x 15 minut) II E poczynała sobie coraz odważniej co zostało nagrodzone bramką wyrównującą ,którą zdobył Maciej Okrasa. W drugiej połowie prowadzenie 2- 1 objęli drugoklasiści po indywidualnej akcji Michała Korupki. Zawodnik ten przedryblował trzech przeciwników i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Kamila Oleszkiewicza. Z każdą upływającą minutą zawodnicy klasy III B grali nerwowo i jeden z nich za niesportowe zachowanie został wykluczony z gry na minutę. Wykorzystała to II E podwyższając wynik spotkania na 3- 1 po koronkowej, zespołowej akcji, piłkę do bramki skierował ponownie Maciej Okrasa. Na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem finału kontaktową bramkę na 3-2 zdobył Konrad Lewicki. Także I mistrzem Gimnazjum w Resku w halowej piłce nożnej została II E. Klasę tą w turnieju reprezentowali: Mariusz i Mateusz Lech, Michał Darul, Ariel Zieliński, Maciej Okrasa i Michał Korupka.
Na zakończenie turnieju Dyrektor szkoły Adam Szatkowski wręczył najlepszym drużynom nagrody rzeczowe ( bidony, getry i rakietki tenisowe) oraz dyplomy, życząc wszystkim uczestnikom zwycięstwa w następnym turnieju i udanego wypoczynku podczas ferii.
Nagrody rzeczowe otrzymali również najlepszy bramkarz - Kamil Oleszkiewicz z III B i król strzelców- Michał Korupka z II E z dorobkiem 8 bramek.
Oby w przyszłym roku pogoda dopisała i wszyscy chętni dojeżdżający uczniowie mogli wziąć udział w turnieju.

relacjďż˝ dodaďż˝: jozek

Mistrzostwa Gimnazjum w Resku w piłce halowej
data: 03-02-2010
miejsce: Resko

Turniej halowej piłki nożnej dla uczniów Gimnazjum w Resku. Jego głownym celem jest zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży w czasie trwających ferii zimowych. Turniej został zorganizowany przez nauczyciela historii i trenera II klasy - Józefa Andrzejewskiego.