Światowid wypunktował Iskrę
autor: PszczółekGolczewska Iskra na sztucznej płycie w Pobierowie rozegrała drugi sparing z 11. zespołem klasy okręgowej - Światowidem Łobez.
Mecz, szczególnie w pierwszej połowie był rozgrywany przy wietrznej pogodzie i opadach śniegu. Od pierwszych minut łobezianie uzyskali przewagę, czego potwierdzeniem było zdobycie 2 bramek w pierwszym kwadransie meczu. Pierwsza bramka padła z pozycji spalonej, druga natomiast została zdobyta po szybkiej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu, po którym bramkę zdobył pomocnik Światowida, uderzeniem z 16 metrów. Po 25 minutach napastnik Światowida wykorzystał kiks stopera Iskry Sz. Kaczmarka i nie dał szans Pasikowi lobując nad nim piłkę do bramki. W końcowych fragmentach pierwszej odsłony spotkania Trepkowski znalazł się oko w oko z bramkarzem z Łobza, ale nie trafił w światło bramki. Po chwili jednak zawodnicy z Golczewa uzyskali pierwsze trafienie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez Woźniaka i asyście Dobrowolskiego bramkę zdobył Janek Lipiński po precyzyjnym uderzeniu głową.
Jeszcze przed przerwą Golczewianie zdobyli kontaktową bramkę po szybkim kontrataku na listę strzelców wpisał się Jakub Woźniak. Należy również odnotować dwie stuprocentowe sytuację napastników z Łobza, które wybronił Pasik. Po przerwie obydwaj trenerzy dokonali po kilka zmian. Poprawiła się pogoda, co pozwoliło na dokładniejsze rozgrywanie piłki przez obydwa zespoły. Jednak skuteczniejsi byli okręgowcy, którzy wykorzystali dwa błędy zawodników Iskry. Czwarta bramka padła po niewymuszonej stracie Arka Augustyniak w środku pola i szybkim kontrataku Łobezian. Na 5:2 Światowid podwyższył po rzucie rożnym, gdzie błąd popełnił P. Przychodzeń nie trafiając w piłkę w obrębie pola bramkowego. Golczewianie próbowali do końca zmienić niekorzystny wynik. Bramkę na 5:3 wypracował lewy obrońca Dawid Królikowski, który po rajdzie przez pół boiska dograł piłkę do Kamila Kowalskiego i ten wpakował ją do bramki z bliskiej odległości. Szansę na zmianę rezultatu miały jeszcze obydwa zespoły, ale ich strzały były niecelne lub padały łupem bramkarzy. Był to na pewno pożyteczny sparing dla obydwu drużyn. Pokazał on przewagę Światowida pod względem kultury gry i lepszej skuteczności na tym etapie przygotowań do rundy wiosennej.

W meczu tym Golczewianie wystąpili w 19-osobowym składzie: Pasik, Przychodzeń - Ruciński,Augustyniak, Lipiński, Kaczmarek, Aftewicz, Wawrzyński,Koliński, Królikowski - Madej, Kowalski, Dobrowolski, Woźniak,Ostrowski,Pawłowski - Trepkowski, Nowak, Taśmiński.

W najbliższy piątek również w Pobierowie o godz. 17.00 Golczewianie zagrają z przebywającą na obozie Sarmatą Dobra, a w sobotę w Trzebiatowie również o 17.00 z Wichrem Brojce. Zapraszamy!

relacjďż˝ dodaďż˝: jozek