Firma Szymczak z tytułem mistrzowskim
autor: tasiaW sobotę zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w Maszewskiej Lidze Siatkówki. Firma Szymczak po czterech latach ponownie odzyskała tytuł mistrzowski w tych rozgrywkach.
W wielkim finale siódmej edycji Maszewskiej Ligi Siatkówki zmierzył się zespoły Firmy SzymczakInstalu System Goleniów. Firma Szymczak w półfinale przed tygodniem bez większych kłopotów ograła Arkadię Imno 3:0 zaś Instal System 3:1 zwyciężył Szkołę.
Instal System do tego meczu przystąpił osłabiony brakiem czołowego zawodnika grający na co dzień w pierwszej lidze siatkówki, mierzącego ponad dwa metry Krzysztofa Grzesiowskiego, który akurat tego dnia miał ligowe spotkanie. Z kolei Firma Szymczak, która od czterech lat nie mogła w kolejnych finałach pokonać rywali i zdobyć mistrzostwa tym razem wystąpiła w optymalnym składzie, w którym nie zagrał ani jeden zawodnik z Maszewa, a w większości siatkarze grający w przeszłości lub obecnie w ligowym zespole z Pyrzyc - Spartakusie.
Początek pierwszego finałowego seta należał do ambitnych siatkarzy Instalu, którzy po silnej zagrywce Pędziwiatra objęli prowadzenie 5:2. Później jednak nastąpiła seria błędów goleniowian i rywale doprowadzili do remisu po pięć. Później F. Szymczak zdołała odskoczyć na trzy punkty (17:14) i Instal szybko poprosił o czas. Po przerwie goleniowianie za sprawą udanych zagrywek Snastina doprowadzili do remisu po 18. W decydującej końcowej fazie pierwszego seta doświadczenie zawodników Firmy Szymczak wzięło jednak górę. Przy stanie 22:21, najpierw udany blok, a następnie zagrywka Z. Budynka spowodowały, że Firma Szymczak wyszła na prowadzenie 24:21 i ostatecznie zwyciężyła 25:22 pierwszą odsłonę finału.
Początek drugiej partii ponownie należał do Instalu System, który objął prowadzenie 6:3 i utrzymywał ją przez kilka kolejnych minut. Firma Szymczak wyszła na prowadzenie 14:13 dopiero po błędach rywali w ataku i wkrótce powiększyła prowadzenie do trzech punktów (16:13). Ponownie udane zagrywki Snastina z Instalu doprowadziły do remisu po 18, wkrótce jednak wicemistrzowie poprzedniej edycji wyszli na dwupunktowe prowadzenie 24:22 i wydawało się, że jest już po drugim secie. W tym momencie dwukrotnie kardynalne błędy popełnili zawodnicy F. Szymczak i Instal wyrównał stan seta (24:24). W grze na przewagi ponownie doświadczenie wzięło górę i F. Szymczak prowadziła już 2:0 w setach.
Trzecia partia przebiegała pod znakiem wyrównanej walki, gdzie żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej niż dwa punkty. Kluczowy moment tej partii nastąpił przy stanie 22:22. Wówczas to błąd w odbiorze popełniła Frontczak i Firma Szymczak wyszła na prowadzenie 23:22. Później asem serwisowym popisał się Daniel Popławski i w zasadzie było po meczu. Firma Szymczak ostatecznie zwyciężyła 25:22 i całe spotkanie 3:0 zdobywając po czterech latach przerwy tytuł mistrzowski.
FINAŁ
Firma Szymczak - Instal System Goleniów 3:0 (25:22; 28:26; 25:22)
Firma Szymczak: Zbigniew Budynek, Marek Osesik, Waldemar Lakatosz, Andrzej Pawlik, Rafał Krzesztofski, Sebastian Michalski, Adam Potoczko, Bartosz Pawlik, Krzysztof Synowicz, Daniel Popławski, Michał Nowakowski, Roman Jagodziński
Instal System: Kamil Mituła, Sebastian Zaremba, Arkadiusz Zaremba, Daniel Żelichowski, Mateusz Pędziwiatr, Piotr Słowiński, Michał Gazella, Michał Kaźmierczak, Ewa Frontczak, Daniel Kaźmierczak, Bartosz Snastin.
MECZ O 3.MIEJSCE:
Arkadia Imno - Szkoła 3:1
(17:25; 25:19; 25:16; 25:13)
W spotkaniu o trzecie miejsce Arkadia Imno okazała się lepsza od Szkoły zwyciężając 3:1. Zespół Szkoły jedynie w pierwszym secie nawiązał wyrównaną walkę i pokonał rywali 25:17. Później jednak w kolejnych partiach zespół Szkoły „gasł” co raz szybciej, co wykorzystali zawodnicy z Imna ogrywając rywali w trzech kolejnych setach i ostatecznie zajmując trzecie miejsce w tej edycji rozgrywek.
MECZ O 5.MIEJSCE:
Bolechowo - Budzieszowce 2:3
(17:25; 23:25; 25:12; 25:19; 14:16)
W spotkaniu o piątą lokatę drużyny Bolechowa i Budzieszowców potrzebowały aż pięciu setów by wyłonić spośród siebie zwycięzcę. Po pierwszych dwóch setach Budzieszowce prowadziły już 2:0 i wydawało się, że trzeci mecz będzie formalnością, tymczasem Bolechowo przebudziło się i kolejne dwie partie rozstrzygnęło na swoją korzyść doprowadzając do remisu. W piątym, decydującym secie Budzieszowce dopiero w grze na przewagę ostatecznie triumfowały i wywalczyły piąte miejsce.
MECZ O 7.MIEJSCE:
ENEA - Darż 3:2
(22:25; 28:26; 25:23; 17:25; 15:13)
W spotkaniu o siódme miejsce ENEA pokonała Darż 3:2, a sytuacja w meczu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na przemian obie drużyny wygrywały sety i dopiero w tiebreaku ENEA ostatecznie rozstrzygnęła losy spotkania na swoją korzyść
MECZ O 9.MIEJSCE:
Brać Strażacka Parlino - Arkadia Mosty 2:3
(21:25; 25:22; 18:25; 28:26; 9:15)
Mecz o dziewiątą lokatę rozstrzygnięty został przed tygodniem. Arkadia Mosty 3:2 pokonała Brać Strażacką.