Wyjazdowe zwycięstwo Gryfa
autor: PszczółekW Wielką Sobotę piłkarze Gryfa Kamień Pomorski wybrali się na pierwszy mecz wyjazdowy w rundzie wiosennej do Dobrej, gdzie występuje tamtejszy Sarmata.
Po fatalnym spotkaniu z Gwardią Koszalin podopieczni Stanisława Kuryłły nie mogli pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Spotkanie od początku było żywe i energiczne, sytuacja na boisku szybko przenosiła się z jednej, pod drugą bramkę i nikt nie chciał popełnić błędu. W pierwszej części spotkania oba zespoły stworzyły kilka sytuacji bramkowych, jednak kibice Sarmaty jak i Gryfa nie ujrzeli bramek w pierwszych 45 minutach meczu.
Drugie czterdzieści pięć minut drużyna Gryfa rozpoczęła z dwoma zmianami w składzie. Za Kacpra Wittbrodta wszedł Rafał Janus, a za Szymona Smerdela wszedł Łukasz Tomaszkiewicz. Obaj zmiennicy rozegrali bardzo dobre trzy kwadranse. W pierwszych kilkunastu minutach optyczną przewagę mieli piłkarze Gryfa, którzy już w 48 minucie po strzale Rafała Makarewicza prowadzili 1:0. Jednak radość z prowadzenia długo nie trwała, ponieważ już cztery minuty później pod bramką Ireneusza Benedyczaka wykonywany był rzut rożny, po którym bramkę zdobył Radosław Cytowicz. W 60 minucie mogło być 2:1 dla Sarmaty. Tym razem po strzale z 10 metrów piłka minęła bramkę strzeżoną przez bramkarza Gryfa. Minutę później drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Rafał Makarewicz. W okolicach sześćdziesiątej trzeciej minuty dobrze zapowiadająca się akcję gospodarzy przerwał Łukasz Tomaszkiewicz, faulując na lewej flance, wychodzącego na dobrą pozycję zawodnika Sarmaty. Do piłki podszedł Piotr Grochulski, który strzałem technicznym doprowadził do remisu. Na czternaście minut przed końcem spotkania po błędzie bramkarza Sarmaty Marcina Kamińskiego pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Rafał Janus. Od tego momentu Gryf sukcesywnie przerywał akcję gospodarzy i stwarzał kolejne, groźne sytuacje. Kilka mocnych strzałów oddali: Mariusz Kostur, Radosław Smela oraz Wiktor Kasztelan. Pojedynek ostatecznie zakończył się zwycięstwem Gryfa Kamień Pomorski.

Sarmata Dobra - Gryf Kamień Pomorski 2:3 (0:0)
bramki:
2 - Rafał Makarewicz, 1 - Rafał Janus (Gryf Kamień Pomorski), Radosław Cytowicz, Piotr Grochulski (Sarmata Dobra)
Sędzia: Królikowski Winiarczyk Magdziarz
Obserwator: Wilczyński

Sarmata: Marcin Kamiński - Jarosław Jaszczuk, Paweł Załęcki, Grzegorz Mędrek, Maciej Garliński, Piotr Grochulski, Krzysztof Szkup, Radosław Cytowicz (Wojciech Guźniczak), Emil Kamiński, Wojciech Kliś (Wojciech Dorsz), Damian Padziński.
Gryf: Ireneusz Benedyczak - Kacper Wittbrodt ( Rafał Janus), Ryszard Król, Adrian Kapczyński, Gracjan Górski, Szymon Smerdel (Łukasz Tomaszkiewicz), Kmetyk Sebastian (Krzysztof Wysocki), Rafał Makarewicz, Wiktor Kasztelan, Radosław Smela (Radosław Janus), Mariusz Kostur

2:3 - 69' - Rafał Janus (Gryf)
Sarmata: Marcin Kamiński - Jarosław Jaszczuk, Paweł Załęcki, Grzegorz Mędrek, Maciej Garliński, Piotr Grochulski, Krzysztof Szkup, Radosław Cytowicz (Wojciech Guźniczak), Emil Kamiński (Łukasz Olechnowicz), Wojciech Kliś (Wojciech Dorsz), Damian Padziński.
Gryf: Ireneusz Benedyczak - Kacper Wittbrodt ( Łukasz Tomaszkiewicz), Ryszard Król, Adrian Kapczyński, Gracjan Górski, Szymon Smerdel (Janus Rafał), Kmetyk Sebastian (Wysocki Krzysztof), Makarewicz Rafał, Kasztelan Wiktor, Smela Radosław (Janus Rafał), Kostur Mariusz

żółte kartki: Kasztelan Wiktor (Gryf) sędzia: Królikowski Winiarczyk Magdziarz

Dane pomogli uzupełnić: arbiter78, watson, Karolina1, estan52, lukass5712, Janek16 - dziękujemy