Koncert gry Stalówki
W dniu dzisiejszym Stal rozegrała kolejne spotkanie w ramach IV ligi gładko pokonując na wyjeździe Sokoła Pyrzyce aż 4:0. Dominacja podopiecznych Tomasza Jechny ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Dwukrotnie do siatki trafił Piotr Duraj, a po jednym trafieniu dołożyli Maciej Czyżewski i Artur Pachulski.
Obydwie drużyny rozpoczęły to spotkanie dosyć niemrawo jednak to nasza drużyna uspokoiła grę i zaczęła stwarzać sobie sytuację do strzelenia gola. W 9 minucie przed świetną szansą chyba dość niespodziewanie nawet dla siebie znalazł się Bartosz Leśnik jednak jego strzał lewą nogą wybronił golkiper gospodarzy. Chwilę później strzał kolanem Maćkiewicza również nie sprawił problemu golkiperowi. W 14 minucie Stalówka objęła prowadzenie. Świetne prostopadłe podanie Mateusza Maćkiewicza wykorzystał Piotr Duraj, który wykończył akcję płaskim strzałem w długi róg. W 19 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Chruściński jednak jego uderzenie poleciało pół metra nad poprzeczką bramki. W 32 minucie mieliśmy już wynik 2:0. Pan Beczko podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z piłkarzy Sokoła, do jedenastki podszedł Maciej Czyżewski i silnym strzałem w lewy róg bramkarza umieścił piłkę w siatce. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie nadal Stal była stroną dominującą. W 48 minucie w sytuacji dogodnej sytuacji nie wykorzystał Czyżewski, którego lob przeleciał metr nad bramką. W 70 minucie świetną akcją indywidualną przy linii bocznej popisał się Kacper Chruściński, który poradził sobie z dwoma rywalami i dośrodkował piłkę na szósty metr gdzie czekał już na piłkę Artur Pachulski, który musiał tylko dostawic nogę i mieliśmy 3:0. Minutę później powinna paść kolejna bramka jednak Duraj nie wykorzystał sytuacji jeden na jeden posyłając piłkę obok bramki. W międzyczasie na boisku pojawili się Łukasz Bobko i Damian Klowan zamieniając Macieja Czyżewskiego i Marcina Storka. W 84 minucie Piotr Szyłko wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z napastnikiem Sokoła. Na dwie minuty przed końcem spotkania Duraj ustalił wynik na 4-0 wykorzystując podanie Maćkiewicza.

Stal Szczecin - Sokół Pyrzyce 4:0 (2:0)

Bramki: Piotr Duraj x2, Maciej Czyżewski, Artur Pachulski

Skład: Szyłko - Leśnik, Kostrubiec, Gronowski, Gałązka - Chruściński(Juszczyk 81'), Storek(Klowan 73'), Maćkiewicz, Pachulski(Parys 84') - Czyżewski(Bobko 73'), Duraj

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwo Stalówka traci już tylko pięć punktów do Leśnika Manowo, który zajmuje 11 miejsce w tabeli dające pewne utrzymanie w lidze. Najbliższe spotkanie Stalówka rozegra już w następną sobotę o godzinie 11 przy ulicy Bandurskiego. Przeciwnikiem będzie drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

relacjďż˝ dodaďż˝: ktosnapewno