Pewne zwycięstwo nad Sławą
autor: chaseW rozegranym w dniu wczorajszym meczu Stal Szczecin pokonała na własnym boisku bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie Sławę Sławno 5:1. Tym zwycięstwem ekipa Stali przerwała fatalną passę 11-stu ligowych porażek z rzędu, która trwała od 12 września, po przegranym 0:2 meczu z Hutnikiem Szczecin.
Już przed przerwą podopieczni Jechny zaaplikowali rywalowi dwie bramki. Najpierw w 24 minucie, po szybkiej kontrze dwójki napastników Czyżewski - Duraj, ten drugi po prostopadłym podaniu 'Małego' wykorzystał sytuację i było 1:0. W 40 minucie akcja działa się po prawej stronie boiska, Leśnik dograł wzdłuż linii do Piotra Duraja, ten dośrodkował w pole karne i stu procetowej okazji nie zmarnował Maciej Czyżewski.

Druga połowa zaczęła się źle dla naszego zespołu, bowiem w 55 minucie goście zdobyli gola kontaktowego, za sprawą Zbigniewa Zawady, który wykorzystał zamieszanie podbramkowe. Jednak Stalówka szybko odpowiedziała na straconego gola i w 60 minucie Czyżewski podprowadził futbolówke wzdłuż pola karnego i strzałem z 16 metrów zaskoczył golkipera Sławy. W 81 minucie drugą bramkę w swoim pierwszym meczu w barwach Stali zaliczył Piotr Duraj, który chyba nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu. Formalności dopełnił rezerwowy w tym meczu Mariusz Siara, który po podaniu Łukasza Bobko, ze stoickim spokojem wykorzystał sytuacje sam na sam.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył duet napastników Maciej Czyżewski i debiutant w zespole ze Szczecina Piotr Duraj. Oboje świetnie ze sobą współpracowali, czego było efektem były 4 bramki.

Stal Szczecin - Sława Sławno 5:1 (2:0)
Bramki: Duraj 24 i 81, Czyżewski 40 i 60, Siara 84 - Zawada 50.

Stal: Szyłko - Leśnik (78' Gałązka), Kostrubiec, Gronowski, Parys - Chruściński, Maćkiewicz, Storek (80' Bartczak), Pachulski (78' Bobko), Czyżewski (80' Siara), Duraj.

W następnej kolejce Stal Szczecin zagra mecz o przysłowiowe 6 punktów w Pyrzycach z miejscowym Sokołem.

relacjďż˝ dodaďż˝: karpikwb