Pogrom w Szczecinie, 'Dudi' show
autor: C80Przeszło dwa razy więcej punktów od swoich przeciwników rzucili koszykarze AZS-u Radex Szczecin. W hali SDS-u, padł rekordowy wynik w sezonie 2009/2010, a akademicy pokonali Pogoń Prudnik 128:59! Najlepsze spotkanie w tych rozgrywkach rozegrał Michał Dudek, zaliczając double-double (22 punkty oraz 11 asyst).

Goście w tym meczu tylko raz, na samym początku prowadzili z AZS-em. Wynik spotkania otworzył skutecznym wejściem pod kosz, najjaśniejszy punkt w barwach Pogoni, Kacper Stalicki. Jednakże kolejne fragmenty meczu należały już tylko do jednej ze stron. Akademicy ze Szczecina stopniowo powiększali swoją przewagę, grając agresywnie i zespołowo. „Mózgiem” poczynań boiskowych w tym meczu był bez wątpienia nasz rozgrywający, Michał Dudek. Z jego podań korzystali między innymi podkoszowi zawodnicy Karol Pytyś, Jakub Michalski oraz Paweł Podgalski. Takich zagrań, otwierających kolegom bezpośrednią drogę do kosza, „Dudi” zanotował aż jedenaście. Do przerwy, trener Majcherek dał zagrać dziewięciu spośród dwunastu zawodników, jakich tego dnia miał do dyspozycji. Co więcej, każdy z koszykarzy, który pojawił się na boisku, dołożył swoje punkty. Nie brakowało również efektownych zagrań. Wsadami popisywali się miedzy innymi Ptyś, oraz Stanisław Prus.
Do przerwy, akademicy prowadzili już czterdziestoma punktami, co zwiastowało pogrom w hali Szczecińskiego Domu Sportu.
I faktycznie, w drugich dwudziestu minutach obraz gry w ogóle nie uległ zmianie. Koszykarze AZS-u, konsekwentnie powiększali przewagę. „Pięć minut” odnotowali najmłodsi w barwach akademików, Tomasz Gielo oraz Zbigniew Wochna. Zarówno jeden i drugi, swoimi odważnymi, efektownymi i co najważniejsze skutecznymi wejściami pod kosz, podrywali z siedzeń szczecińską publikę. Młodzież w ofensywnie „wsparła” również grupa bardziej doświadczonych akademików. Bracia Majcherek oraz Tomasz Balcerek notowali kolejne przechwyty, dokładając do wyniku kilkanaście „oczek”.
„Stówka” pękła już na początku czwartej kwarty, a wynik ostatecznie zatrzymał się na 128 do 59 dla AZS Radex Szczecin. Tym samym, akademicy zanotowali piętnaste zwycięstwo ligowe w bieżących rozgrywkach.
Podsumowując pokrótce to spotkanie, warto wspomnieć o dwóch rzeczach. Pierwsza, to przede wszystkim bardzo solidna gra naszej drużyny w defensywie. Podopieczni Zbigniewa Majcherka pokazali, że zespołowo i „z głową” można grać nie tylko w ofensywie. Agresywna i zmienna obrona - to był klucz to tak okazałej wygranej nad Pogonią Prudnik.
Druga ważna sprawa, to w naszym odczuciu, przełamanie Michała Dudka. Tym występem, udowodnił on kibicom, kolegom z drużyny, trenerowi oraz przede wszystkim sobie samemu, że może być pierwszoplanowym rozgrywającym w zespole AZS-u Radex Szczecin. Sympatycznemu zawodnikowi życzymy kolejnych, równie udanych występów w barwach akademików, a naszej drużynie podtrzymania dobrej passy w następnych meczach.

Najbliższy mecz, szczecinianie rozegrają za tydzień we Wrocławiu, gdzie o kolejne zwycięstwo powalczą z tamtejszym Śląskiem. Do Szczecina, koszykówka powróci 20 lutego. Wtedy to, akademicy podejmą swoich imienników z Kutna.

(33:13, 33:15, 28:17, 32:14) dodaj video
AZS Radex Szczecin: AZS: Dudek 22 (3x3), Gielo 19 (1x3), Prus 15 (2x3), Michalski 14, Majcherek Maciej 13 (3x3), Majcherek Michał 10 (2x3), Pytyś 10, Podgalski 9, Wochna 9 (1x3), Balcerek 7.

KS Pogoń Prudnik:Stalicki 24, Madziar 11 (1x3), Suprun 11Kubiak 6, Kucia4, Zieliński3, Oleksy0, Staszewski 0, Trytek 0 .

Dane pomogli uzupełnić: kokos2135, baaru, Boskienrike - dziękujemy