Chemik Police zwycięzcą Rewalandii
autor: marekperecW niedzielę, 6 grudnia zakończył się II Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Orlików im. Stanisława Mamińskiego Rewalandia 2009.
W finale Chemik Police pokonał miejscowy zespół ZSS Wybrzeże 1:0. Trzecie miejsce zajęła szczecińska Pogoń, która , pewnie pokonała Stal Szczecin 3:0. W rewalskim turnieju rozegrano łącznie 57 meczów, w których padło 195 bramek.
Podczas czterodniowych zmagań turniejowych najlepiej zaprezentowały się drużyny z naszego regionu i to właśnie one zajęły pierwsze trzy miejsca w zawodach. KP Chemik Police był drużyną grającą najrówniej, a do tego bardzo pomysłowo i jak na swój młody wiek nad wyraz dojrzale.
Chłopcy z Polic, pomimo, że fazę eliminacyjną Rewalandii zakończyli na drugim miejscu, z jednym punktem straty do Pogoni, byli najskuteczniejsi, strzelając łącznie 20 bramek (lider 18 strzelonych bramek). Dobra dyspozycja zespołu z Polic nie była przypadkowa, gdyż w pierwszej edycji Rewalandii Orlików Chemik zajął pierwsze miejsce w tabeli, również z największą ilością strzelonych bramek. I tak, jak przed rokiem chłopcom Damiana Górskiego zabrakło szczęścia w półfinale, w tym roku piłkarze polickiego klubu do samego końca grali konsekwentnie, wygrywając zasłużenie cały turniej. Nieprzypadkowe jest również to, że królem strzelców (14 bramek), a jednocześnie najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Maćkowski właśnie z Chemika Police.

Wielkie słowa uznania należą się też Jarkowi Włodarczykowi, trenerowi lokalnego zespołu ZSS Wybrzeże Rewalskie, grającego pod auspicjami Zespołu Szkół Sportowych w Rewalu. W ciągu 3 lat pracy z rewalskimi Orlikami osiągnął on ogromny sukces szkoleniowy. Już podczas poprzedniej edycji imprezy miejscowi piłkarze pokazali, że nie są chłopcami do bicia, a w tym roku potwierdzili, że ich znakomita dyspozycja nie jest jedynie dziełem przypadku. Piłkarze Wybrzeża od samego początku turnieju grali bardzo skutecznie i bez kompleksów radzili sobie z kolegami z Berlina, Warszawy czy Szczecina. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że najlepszym obrońcą turnieju zasłużenie okazał się zawodnik ZSS Wybrzeże Marcin Gałkowski. Duży zawód swoim kibicom sprawiała natomiast drużyna Salosu Szczecin, która w rewalskim turnieju nie wygrała ani jednego meczu, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Podczas zakończenia Rewalandii Orlików 2009 gościem honorowym był srebrny medalista olimpijski z Barcelony Dariusz Adamczuk, który wręczał nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju.

miejsce: hala w Rewalu

II Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Orlików im. Stanisława Mamińskiego Rewalandia 2009