I Halowy Turniej Piłkarski Seniorów „Memoriał im. Zygmunta Kopaczewskiego”
autor: robertjanO godzinie 10.30 rozpoczął się halowy turniej piłkarski seniorów Memoriał im. Zygmunta Kopaczewskiego w Goleniowie.

W hali goleniowskiego liceum oprócz jednych z najlepszych drużyn województwa zachodniopomorskiego pojawiła się liczna rzesza kibiców wszystkich drużyn, w tym najgłośniejsze grupy kibiców szczecińskiej Pogoni i goleniowskiej Iny. Trybuny goleniowskiej hali zapełnił się niemalże do końca. Każdy mecz trwał 16 minut.
Poszczególne drużyny wystąpiły w składach:

INA GOLENIÓW: Sobolewski, Winiarski, F. Borek, Gołaszewski, Dobrowolski, Trosko, Winogrodzki, Kott, Wanagiel, B. Paszkowski, Stefański, Wiśniewski, Pędziwiatr, S. Paszkowski, Stuba

POGOŃ SZCZECIN: Malanowski, Juszczak, Bylicki, Dymek, Kowal, Mysiak, Ropiejko, Hrymowicz.

BŁĘKITNI STARGARD: Klimaszewski, Kurant, Królak, Jankowski, Duda, Jarząbek, Gajda.

CHEMIK POLICE: Rusek, Janicki, Wojtasiak, Jóźwiak, Rembisz, Skrętny, Wydurski, Gogarowski, Baranowski

REGA TRZEBIATÓW: Prousa, Łapczyński, Hernacki, Orłowski, Więcek, Cebulski, Kosakiewicz, Erlich, Śliwiński, Janiszewski

Wyniki spotkań:

Błękitni - Pogoń 3:2
Bramki: Jankowski - 2, Królak - Mysiak, Dymek
W meczu otwarcia turnieju zmierzyły się Pogoń Szczecin i Błękitni Stargard. Początek spotkania należał do Błękitnych, którzy szybciej weszli w to spotkanie i po bramkach Jankowskiego oraz Królaka prowadzili już 2:0. To podziałało mobilizująco na piłkarzy wicelidera I ligi, gdyż Pogoń przejęła inicjatywę i po bramkarz Mysiaka i Dymka doprowadziła do remisu. Ostatnie zdanie należało jednak do Błękitnych, którzy po kombinacyjnej akcji i golu Jankowskiego (drugi w tym meczu) ostatecznie zwyciężyli 3:2.

Rega - Ina 2:2
Bramki: Winogrodzki (samobójcza), Więcek - Stefański, Wiśniewski
W pierwszym swoim meczu w turnieju drużyna gospodarzy zremisowała z Regą Trzebiatów 2:2. Początek spotkania był pechowy dla goleniowian, gdyż już w 3 minucie bramkę samobójczą strzelił Winogrodzki. Później Ina przejęła jednak inicjatywę i po golach Stefańskiego i Wiśniewskiego wyszła na prowadzenie 2:1. Wkrótce jednak Rega doprowadziła do remisu, a autorem bramki był Więcek. W ostatnich minutach spotkania obie drużyny stworzyły jeszcze kilka sytuacji, jednak wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się remisem.

Chemik - Błękitni 2:1
Bramki: Janicki, Gogarowski - Gajda
W trzecim meczu dnia Chemik Police pokonał Błękitnych 2:1. To jednak stargardzianie pierwsi zdobyli bramkę, a jej autorem był Gajda. Chemik zdołał jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą Janickiego, zaś w ostatnich sekundach spotkania gola na wagę trzech punktów dla policzan strzelił Gogarowski.

Pogoń - Rega 2:5
Bramki: Juszczak, Bylicki - Hernacki, Śliwiński, Więcek, Kosakiewicz, Erlich
Rega objęła prowadzenie 1:0 po golu Hernackiego. Następnie żółtą kartkę i karę minutową otrzymał Kowal z Pogoni. Grając w przewadze Rega zdobyła drugą bramkę, a jej autorem był Śliwiński. Trzebiatowianie nie zwalniali tempa i strzelili trzecią bramkę, którą zdobył Więcek. Pogoń przy stanie 3:0 zdobyła dopiero pierwszą bramkę za sprawą Juszczaka. Dwie minuty przed końcem meczu Bylicki strzelił dla portowców bramkę kontaktową. Chwilę później Rega jednak zrewanżowała się golem zdobytym przez Kosakiewicza. W ostatnich sekundach spotkania po szybkiej kontrze Erlich ustalił wynik meczu na 5:2 dla Regi.

Ina - Chemik 4:1
Bramki: Gołaszewski, Kott, Wiśniewski, Pędziwiatr - Wojtasiak
Chemik szybko objął prowadzenie po bramce Wojtasiaka, jednakże gospodarze turnieju kilkadziesiąt sekund później doprowadzili do remisu po bramce Gołaszewskiego. W 7 minucie spotkania biało-zielonych na prowadzenie wyprowadził Kott. W 14 minucie spotkania Wiśniewski podwyższył wynik meczu na 3:1 dla Iny, zaś 30 sekund przed końcem rezultat meczu na 4:1 dla biało-zielonych ustalił Pędziwiatr.

Błękitni - Rega 0:0
Spotkanie pomiędzy Błękitnymi Stargard, a Regą Trzebiatów mimo że obfitowało w wiele sportowej walki i sytuacji podbramkowych zakończyło się ostatecznie bezbramkowym remisem.

Pogoń - Chemik 1:1
Bramki: Juszczak - Gogarowski
Portowcy wyszli na prowadzenie w 4 minucie spotkania po golu Juszczaka. Później Pogoń miała przewagę, jednak nie potrafiła jej wykorzystać. W 11 minucie spotkania Chemik doprowadził do wyrównania po uderzeniu Gogarowskiego. Wynikiem 1:1 zakończyło się ostatecznie to spotkanie.

Ina - Błękitni 0:1
Bramka: Królak
Był to emocjonujący mecz, a wynik rozstrzygnięty został pięć sekund przed końcem meczu. gola na wagę zwycięstwa dla Błękitnych strzelił Królak.

Chemik - Rega 2:0
Bramki: Skrętny, Wydurski
W przedostatnim spotkaniu turnieju Chemik Police pokonał niespodziewanie Regę Trzebiatów 2:0 po golach Skrętnego i Wydurskiego.

Pogoń - Ina 3:5
Bramki: Juszczak, Ropiejko, Mysiak - Kott, Dobrowolski, B. Paszkowski, Trosko, F. Borek
Był to ostatni mecz turnieju, którego stawką dla gospodarzy było pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Przy żywiołowym i kulturalnym dopingu obu ekip pierwsi prowadzenie objęli portowcy po bramce Juszczaka. Ina szybko doprowadziła do wyrównania za sprawą Kotta, a minutę póniej na drugą bramkę dla goleniowian strzelił Dobrowolski.Od tego momentu był to już koncert gry Iny, która po szybkich kontrach zdobyła kolejne bramki autorstwa B. Paszkowskiego i Trosko.Pogoń zaś odpowiedziała trafienie Ropiejki na 4:2. Nerwowo na boisku zrobiło się jak Pogoń strzeliła trzeciego gola, jednak ostatnie zdanie należało do Iny, która po bramce F. Borka zwyciężyła 5:3.
Dzięki temu zwycięstwu goleniowianie ostatecznie triumfowali w turnieju.

TABELA KOŃCOWA
1. Ina 4 7 12-7
2. Błękitni 4 7 5-4
3. Chemik 4 7 6-6
4. Rega 4 5 7-6
5. Pogoń 4 1 8-15

Zygmunt Kopaczewski urodził się w Leśniowie Małym koło Zielonej Góry 1 października 1952. Od 1996 roku zawodnik drużyny piłki nożnej KS Sarmata Dobra Nowogardzka, w szkole średniej zawodnik KS Spójnia Świdwin, w czasie studiów zawodnik AZS, następnie trener piłki nożnej w KS Sarmata Dobra Nowogardzka i MKS Ina Goleniów. W latach 1996-2004 wiceprezes MKS Ina Goleniów, a od 2004 prezes goleniowskiego klubu. W nocy z 1 na 2 listopada 2008 zmarł po ciężkiej chorobie.

tasia (57)
I Halowy Turniej Piłkarski Seniorów „Memoriał im. Zygmunta Kopaczewskiego” (Boskienrike)
W sobotę zagrają w Goleniowie (chelseaLKS)