Remis na zakończenie rundy!
autor: maggiTrzecie miejsce w tabeli zajmują piłkarze Pogoni 04 Szczecin po zakończeniu rundy. To najlepszy wynik w historii klubu. Dziś na wyjeździe zdobyli 1 punkt, który pomóc osiągnąć ten wynik.

W rozgrywanym dziś meczu szczecińscy futsaliści zremisowali w Katowicach z FC Novą 2:2 i przynajmniej do soboty będą na trzecim miejscu w tabeli!

Do Katowic zespół nie jechał w roli faworyta. Z drugiej jednak strony piłkarze już wcześniej osiągnęli plan minimum, można nawet powiedzieć, że wykonali go w dwustu procentach. Dlatego też do FC Novej udali się bez obciążenia psychicznego. Te z kolei towarzyszyło gospodarzom, którzy za wszelką cenę chcieli wygrać mecz i zimę spędzić na fotelu lidera.
Pierwsza połowa dzisiejszego meczu zakończyła się bezbramkową przewagą. Obie drużyny grały mądrze, nie pozwalając na za wiele przeciwnikowi. Wiele więcej działo się po przerwie.

W drugiej odsłonie mocniej zaatakowała Nova i to ona objęła prowadzenie. W 24. minucie meczu wynik otworzył Brazylijczyk Andre. Jednak już trzy minuty później goście doprowadzili do remisu. Dobrą akcję Pogoni '04 zwieńczył Dawid Wiśniewski i było 1:1. Im bliżej końca meczu, tym groźniejsze stawały się ataki gości z północy. Zawodnicy FC Novej byli na tyle bezradni, że musieli uciekać się do nieprzepisowego powstrzymywania rywali. Poskutkowało to szóstym faulem i w konsekwencji przedłużonym rzutem karnym dla Pogoni. Skutecznie egzekwował go Ukrainiec Volodymyr Nudyk, dając Pogoni '04 prowadzenie. Dla Nudyka było to już dziesiąte trafienie w lidze. Warto dodać, że Ukrainiec trafiał w każdym z ostanich pięciu spotkań. Prowadzenie z faworytem chyba nieco rozprężyło i 'przeraziło' szczecinian, ponieważ niespełna minutę po zdobyciu gola znów był remis. Tym razem na listę strzelców wpisał się inny z Brazylijczyków w Nova, Halison. Był to ostatni gol i drużyny podzieliły się punktami.

Remis w Katowicach z zespołem Novej jest na pewno sukcesem podopiecznych Gerarda Juszczaka. W kuluarach mówiło się o tym, że wobec świetnych wyników w rundzie jesiennej, nawet porażki w dwóch ostatnich meczach nie będą negatywnie ocenione. Portowcy nie pozwolili sobie jednak na minimalizm i ugrali w nich 4 'extra punkty'. Dzięki ich zdobyciu Pogoń '04 dziś jest (przynajmniej do jutra wieczorem) na trzecim miejscu! Gdyby wszystkie wyniki ułożyły się pod szczeciński zespół, to może on nawet zakończyć rundę na trzecim miejscu. W najgorszym wypadku Pogoń '04 przezimuje w stawce 4-6 (wówczas tyle samo punktów będą mieć Clearex oraz Rekord).
FC Nova Katowice - Pogoń '04 Szczecin 2:2 (0:0)