Cieszyć się można tylko z 4 punktów
autor: maggiSzczypiorniści Pogoni Handball Szczecin w weekend zainaugurowali drugą rundę rozgrywek. W Olsztynie podopieczni Ryszarda Czyża pokonali AZS UWM i Szczypiorniak w takim samym stosunku bramkowym 28:24.
Dwa wyjazdowe spotkania miały być formalności i szczypiorniści Pogoni Handball Szczecin mieli przywieźć ze stolicy Warmii kolejne 4 punkty, które są niezbędne w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

O tym, że pierwsze spotkanie spacerkiem nie będzie zawodnicy przekonali się już po kilku minutach sobotniego spotkania, a po kolejnych przegrywali różnicą już 6 bramek. Na szczęście do przerwy udało się odrobić cześć strat i po 30 minutach gry gospodarze AZS UWM prowadził różnicą tylko jednej bramki 14:13.
W drugiej połowie spotkania do 45 minuty na tablicy wyników utrzymywał się wynik remisowy i dopiero końcowy zryw pozwolił odskoczyć i utrzymać przewagę do końca. Ostatecznie w sobotę zawodnicy Pogoni Handball pokonali AZS UWM Olsztyn 28:24.

W niedzielnym poranek o godzinie 10 szczecinianie rozegrali drugie spotkanie tym razem ze Szczypiorniakiem Olsztyn w których szeregach grają wyłącznie juniorzy. Spotkanie niemalże identycznie przypominało te z dnia poprzedniego. Do przerwy remisowo 12:12. W 45 minucie szczecinianie powoli zaczęli powiększać przewagę i ostatecznie wygrali 28:24.

Szczypiorniści Pogoni Handball Szczecin wygrali 2 spotkania i to jedyna dobra wiadomość. Postawa i styl zespołu, który ma walczyć o awans do 1 Ligi była dramatyczna. Pocieszający może być fakt, że gorzej już być nie może. W najbliższą sobotę szczecinianie rozegrają mecz z MKS - em Grudziądz. Miejmy nadzieje, że styl jaki zaprezentują szczypiorniści będzie o niebo lepszy niż ten, który był sobotę i niedzielę w Olsztynie.

AZS UWM Olsztyn - Pogoń Handball 24:28 (14:13)