Juniorzy starsi bez punktów
autor: Roger1980Kolejna druga już wakacyjna kolejka w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych. Na początek Zachodniopomorski Związek wyznaczył piłkarzom Arkonii dwa mecze na wyjeździe. Niestety dwukrotnie piłkarze z Lasku Arkońskiego wrócili na tarczy. W spotkaniu rozgrywanym na bocznym boisku Gwardii Koszalin juniorzy Arkonii ulegli tamtejszej drużynie 5:2. W dalszym ciągu zespół nasz boryka się z brakiem zawodników którzy chwilowo się urlopują. Jednak kolejna porażka to nie brak zawodnika X czy Y tylko momenty meczu w którym nasi młodzi piłkarze się dekoncentrują.
Podobnie było i w tym meczu do 18 minuty mamy kilka bardzo dobrych stałych fragmentów gry i dwie 100 % sytuacje, najpierw Majewski w 10 minucie strzela w słupek, a cztery minuty później Gracjan Feliński nie strzela do pustej bramki. Widząc naszą przewagę trener gospodarzy zdecydował się na zmianę bramkarza który kompletnie się pogubił. Prawdopodobnie sędzia spotkania podobnie jak trener wiedział co się święci i postanowił podczas zamieszania podbramkowego nie wiadomo za co wskazać na wapno przeciwko naszej drużynie. Przy rzucie karnym dobrze broniący w tym dniu Czubala był bezradny. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze swoje setki jednak nie potrafiliśmy ich zamienić na bramki. Na dodatek po jednej takiej sytuacji sami tracimy gola.

W drugiej połowie doświadczeni w meczu z Salosem gdzie wygrywając 0:3 przegraliśmy 6:3 zawodnicy nasi wiedzieli że jeszcze nic straconego. W 51 minucie Wieliński został faulowany, a rzut wolny przy asyście bramkarza na gola zamienił Szczerbik. Nie zdążyliśmy się nacieszyć nawet minuty gdy na piłce przewraca się Safian zostawiając futbolówkę na środku boiska, sytuacji sam na sam nie zmarnowali gospodarze. Na dodatek w 65 minucie dość nie przyzwoicie faulował Feliński, który za swoje przewinienie otrzymał czerwona kartkę. Od tego momentu z naszych piłkarzy zeszło powietrze i nawet bramka strzelona przez Wójcika z rzutu karnego po przytomnym zachowaniu Kisielewicza nie mogła juz odwrócić losu spotkania.

Arkonia: Czubala, Myciak, Lisiński, Safian, Sulewski, Majewski, Kisielewicz, Szczerbik 1, Wieliński, Feliński, Wójcik 1 (60' Modliński)

Noty: Czubala 7, Myciak 6, Lisiński 6, Safian 5, Sulewski 6, Majewski 6, Kisielewicz 6, Szczerbik 6, Wieliński 6, Feliński 5, Wójcik 5, Modliński 4

19-08-2009 11:00
bramki: Filip Kraszka 3, Dominik Pooch, Maciej Szaniawski (Gwardia) / Wójcik, Szczerbik (Arkonia) dodaj video
czerwona kartka: Kalkowski (Gwardia) / Feliński (Arkonia)

Dane pomogli uzupełnić: wiwobut, wiwobut, kowalbewuo, KliknijSobie - dziękujemy