Rega na remis. Dobry mecz bramkarzy
autor: Krzysztof Cichomski /C80/Rega Trzebiatów zremisowała na własnym boisku z Orkanem Rumia 1:1. Bramkę dla Regi zdobył Łukasz Cebulski w 26 minucie, a wyrównał Piotr Fera w 63 minucie.

Rega w pierwszej połowie była drużyną przeważającą, ale Orkan wyprowadzał groźne kontrataki. Już w 7 minucie Cezary Przewoźniak przeprowadził groźną akcję i oddał strzał, ale nad bramką. 3 minuty potem sędzia podyktował faul kilka cm. od linii pola karnego. Do piłki podszedł Przewoźniak i uderzył mocno, ale ładnie obronił Kamil Biecke. W 26 minucie dobra akcja Leszka Muskały, który zagrał piłkę w boczną część pola karnego, a tam znalazł się Cebulski i uderzył na bramkę gości, futbolówka przeleciała tuż koło nogi golkipera Orkana. Kilka minut potem sędzia podyktował rzut wolny dla przyjezdnych na 20 metrów od bramki Regi, do piłki podszedł Kłos i uderzył, ale Jakub Łapczyński obronił strzał skierowany w górny róg bramki trzebiatowian.
W 35 minucie dobra akcja Muskały, który zagrał futbolówkę do Roberta Śliwińskiego, a ten wyszedł na czystą pozycję i miał przed sobą tylko bramkarza Orkana, ale uderzył ponad bramką. Jeszcze w samej końcówce meczu, znów rzut wolny dla piłkarzy z Rumi, piłkę ustawił Łukasz Kłos i uderzył, ale Łapczyński odbił futbolówkę na rzut rożny. W pierwszej połowie z dobrej strony pokazali się bramkarze z obu drużyn.

W drugiej odsłonie meczu to Orkan był drużyną przeważającą. W 48 minucie spotkania rzut wolny dla Orkana tuż przed linią pola karnego. Piłkę ustawił Kłos i z lewej nogi oddał strzał, ale Łapczyński stał na posterunku. Kilka minut potem Łukasz Cebulski oddał strzał z 25 metrów, ale niecelny. W 59 minucie dobra akcja Przemysława Orłowskiego z Więckiem, gdzie ten pierwszy zagrał do Więcka, a ten uderzył wprost w ręce dobrze spisującego się Biecke. 4 minuty później rzut wolny dla Orkana na około 25 metrze. Do piłki podszedł Piotr Fera i precyzyjnie uderzył obok słupka bramki Regi, piłka musnęła tylko palce Łapczyńskiego. Kilka minut potem rzut rożny dla trzebiatowian piłka została wybita przed pole karne, gdzie uderzył Robert Śliwiński, ale dobrze spisał się bramkarz Orkana. Drużyna przyjezdna wyprowadzała groźne akcje, ale kończyły one się tylko na obrońcach Regi. Jeszcze w samej końcówce meczu akcje Regi, gdzie piłka zagrana przed pole karne i głową wybił Kamil Biecke, na pustą bramkę uderzył Kasztelan, ale obrońca z Rumi wybił futbolówkę z lini bramkowej. Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie w Trzebiatowie.