Gwardia Koszalin złamała Stal Szczecin
Czwartoligowi piłkarze koszalińskiej Gwardii Koszalin pokonali 2:0 (2:0) w wyjazdowym meczu jedenastkę Stali Szczecin. Dzięki temu zostali nowym liderem rozgrywek. Przynajmniej do czasu, gdy swoje spotkanie rozegra Wybrzeże Rewalskie Rewal. Strzelcem obu goli dla Gwardii był Piotr Hołub.

Początek meczu należał do stalówki. Szczecinianie grali tak jak się podziewaliśmy. Duża liczba wymian i spora szybkość całego zespołu - mówi Mirosław Skórka, trener gwardzistów. W 24 minucie to jednak gwardziści strzelili pierwszego gola. Sławomir Ogrodowczyk otrzymał piłkę, ograł obrońcę i dograł do wbiegającego na czternasty metr Piotra Hołuba. Gwardyjski napastnik uderzył technicznie i bardzo precyzyjnie, w futbolówka wylądowała w siatce. Od tego momentu inicjatywę przejęli koszalinianie. Oni też strzelili jeszcze przed przerwa drugiego gola. Tym razem do dośrodkowanej z prawej strony piłki znakomicie wyszedł Hołub. Uprzedzając bramkarza umieścił po raz drugi piłkę w siatce.
Po zmianie stron nastąpił krótkotrwała napór gospodarzy. W 65 i w 75 minucie 'stalowcy' otrzymali dwie czerwone kartki i zmuszeni byli Kończyc mecz w dziewiątkę. Pierwszą czerwona kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy za brutalny faul na Hołubie, a druga była konsekwencją dwóch żółtych kartek. Mam trochę pretensji do zespołu za to, że zadowolił się dwumarkowym zwycięstwem. Mając tak osłabionego rywala mogliśmy zdobyć jeszcze ze dwa gole - dodał trener Skorka.

0:2 - 36' - Hołub
Stal: Matusiak - Rutecki (80' Wojciechowski Filip), Gronowski, Parys, Masłowski (68' Walo), Kadłubowski, Juszczyk, Storek, Kasprzak (46' Chruściński), Bobko, Tarasiewicz (46' Ruciński).
Gwardia: Kaźmierczak – Pelikan, Szczepański, Nowak (46' Wojciechowski), Ignaszewski, Szperlak, Sorbian (81' Feliński), Duda (46' Pazdur), Dondera, Ogorodowczyk (70' Mikołajczyk), Hołub.

żółte kartki: Kaźmierczak, Mikołajczak, Hołub, Pelikan (Gwardia)
czerwone kartki: Parys (Stal) (58' - za brutalny faul), Juszczyk (Stal) (75' - za dwie żółte). sędzia: Kierzkowski (główny) Kędzierski (asystent nr 1) Dubaniewicz (asystent nr 2)

Dane pomogli uzupełnić: TylkoGwardia, Gwardyjka1946, DWFlash - dziękujemy

Gwardia Koszalin złamała Stal Szczecin (maryjan)