Jesienna dominacja Błoni
autor: blonie6Dzisiaj o godzinie 13.00 piłkarze Błoni Barwice rozgrywali ostatni mecz w 2009 roku. Barwiczanie podejmował niepokonaną jeszcze na wyjeździe Jedność Tuczno. Piłkarze z Barwic trochę osłabieni przed tym meczem, po dosyć dobrym spotkaniu pokonali gości 3:0. Bramkę dla Błoni zdobył Łukasz Zbroszczyk oraz dwa gole strzelił Łukasz Rakowski.

Mecz rozpoczynamy z osłabieniami, nieobecni dzisiaj są Sebastian Głuszak, Marcin Pieczara (kontuzja), Łukasz Smółka, Andrzej Mórawski oraz Łukasz Zając. Z powodu braku pomocników Przemysław Kraska gra dzisiaj na prawej pomocy. Robert Felisiak zastępuje Kraskę na obronie. W środku za Sebastiana Głuszaka gra Grzegorz Łomakin. Na atak po dwóch meczach pauzy powraca Łukasz Rakowski. Pierwszy groźniejszy strzał Błonii miał miejsce w 6 minucie. Bartłomiej Gehrke z pierwszej piłki uderzył zza pola karnego i piłka poleciała obok bramki.
W 15 minucie pierwsza groźniejsza akcja gości, strzał z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką. W 18 minucie pierwsza żółta kartka w meczu dla zawodnika Jedności za faul na Michale Piławski przed polem karnym. W 25 minucie kolejny groźny strzał Jedności i tym razem obok słupka. W 31 minucie goście po raz kolejny sprawdzają Mariusz Fornala i bramkarz Błoni dobrze obronił ten strzał. W 35 minucie dobre podanie w pole karne dostał Łukasz Rakowski, Łukasz okiwał zawodnika Jedności w polu karnym i ładnym po ziemi strzale pokonał bramkarza. Dwie minuty później uderzał Bartłomiej Gehrke i obok słupka. W 39 minucie drybling Michała Piławski w polu karnym i ostatecznie strzał nad bramką. Dwie minuty kolejna szansa dla Piławskiego, tym razem Michał był sam na sam z bramkarzem i niestety trafił prosto w bramkarza. Do końca I połowy groźnych strzałów już nie było.

Drugą połowę zaczynamy w takim samym ustawieniu co pierwszą. Pierwsze 15 minut II połowy to kilka niecelny strzałów obydwu drużyn. W 62 minucie Łukasz Zbroszczyk zdobył bramkę po bardzo ładnym dryblingu,okiwaniu 3-4 zawodników i mocnym strzale przy długim słupku. Niespełna minutę później kolejna ładna akcja Błoni i strzał Przemysława Kraski obronił bramkarz z Tuczna, ale dobitki Łukasza Rakowskiego już nie obronił i Barwice wygrywały 3-0. W 73 minucie na bramkę gości uderzał Grzegorz Łomakin i obrońca Jedności wybijał piłkę przed linią bramkową. W 77 minucie uderzają goście, ale strzał był lekki i bez problemu broni Fornal. Minutę później druga żółta kartka dla Jedności i znów faul na Michale Piławskim przed polem karnym. Do rzutu wolnego podszedł Bartłomiej Gehrke i bramkarz obronił ten strzał. Do końca meczu dogodnych sytuacji do zdobycia gola nie było i Błonie wygrywają 3-0.

Był to ostatni mecz Błoni w 2009 roku. Teraz czeka nas długa przerwa, bo pewnie gdzieś w kwietniu ruszy liga. Dzisiejsza wygrana była 11 wygraną w tej rundzie. Jeśli chodzi o mecze na własnym boisku to Błonie ostatni raz przegrali 6 czerwca w V lidze z Wiekowianką Wiekowo. Odnieśliśmy 6 wygraną na jesieni na własnym boisku, ogółem przegraliśmy tylko 2 mecze: z Hubertusem Biały Bór oraz z Zawiszą Grzmiąca. Mistrz Jesieni Błonie Barwice w tabeli mają przewagę 7 punktów nad Zawiszą Grzmiącą i każdemu zespołowi bardzo ciężko będzie odrobić tą stratę do Błonii. Wracając do dzisiejszego meczu. Dzisiaj wszyscy piłkarze Błoni zagrali dobrze i nie ma dużo wyróżniającego się zawodnika. Napewno bohaterem jest Łukasz Rakowski strzelec dwóch goli oraz Łukasz Zbroszczyk po dobrym dryblingu i strzeleniu ładnej bramki. Michał Piławski dzisiaj bramki nie zdobył ale po faulu na nim zawodnicy Jedności otrzymali dwie żółte kartki. Bartłomiej Gehrke dzisiaj także gola nie zdobył ale dobrze podawał do kolegów z zespołu i Ci mieli dogodne okazje. Przemysław Kraska w roli pomocnika kilka razy atakował pod bramką gości ale bramki nie zdobył. Grzegorz Łomakin jak zwykle dużo walczył na obydwu połowach boiska i oddał 1 celny strzał. Obrona bez błędu. Po raz kolejny Barwiccy kibice spisali się bardzo dobrze dopingując swoją drużynę. Po meczu zawodnicy Błoni przybili „piątki” ze swoimi kibicami. W najbliższym czasie powinno odbyć się zebranie klubowe gdzie tam zostaną podjęte różne decyzje na rundę wiosenną.

Błonie Barwice - Jedność Tuczno 3-0 (Ł.Rakowski 35’, 63’, Ł.Zbroszczyk 62’)
Błonie Barwice - Mariusz Fornal - Przemysław Cabaj, Mateusz Węgiełek, Adrian Smoczek, Robert Felisiak - Łukasz Zbroszczyk, Grzegorz Łomakin, Bartłomiej Gehrke, Przemysław Kraska - Michał Piławski, Łukasz Rakowski