Szybki mecz walki
Bardzo ciekawy i emocjonujący mecz obejrzeli kibice na stadionie w Darłowie, gdzie przeciwnikiem Wiekowianki Wiekowo była Pogoń Połczyn. Spotkanie to toczyło się w dość szybkim tempie i obfitowało w wiele ciekawych akcji podbramkowych. Po ładnym meczu ostatecznie to Pogoń wywiozła z Darłowa bardzo ważne punkty, które cieszą tym bardziej, że zostały zdobyte na tak trudnym przeciwniku, jakim jest drużyna Wiekowianki.

Pojedynek rozpoczął się od dwóch doskonałych sytuacji dla gości. Obie sytuacje zmarnował Marcin Wardak, przy pierwszej wychodząc sam na sam, zamiast strzelać z pierwszej piłki, próbował jeszcze przyjmować, wtedy uprzedził go bramkarz gospodarzy. Kilka minut później po prostopadłym podaniu od Igora Walczaka, minimalnie przestrzelił, znajdując się pięć metrów od bramki. Zespół z Wiekowa wyraźnie lepiej operował piłką, ale nie przynosiło to pożądanego efektu w postaci gola.
Gospodarze najgroźniejszą sytuację stworzyli po indywidualnej akcji Marcina Lipskiego, jego pierwszy strzał zdołał obronić Wojciech Ostrowski, a dobitka była już nie celna. Poza zamieszaniem podbramkowym po stałych fragmentach gry gospodarze nie stwarzali groźniejszych sytuacji pod bramką Pogoni. W 24' minucie Pogoń wyszła na prowadzenie, na indywidualną akcję zdecydował się Igor Walczak, po minięciu dwóch obrońców, strzałem lewą nogą w długi róg bramki Łukasza Szmajdziaka zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie i wyprowadził 'Pogoń' na prowadzenie w tym meczu.

W 28' minucie było już 0-2, akcję zapoczątkował Marcin Wardak, zagrał piłkę na skrzydło do wbiegającego Pawła Świebodzkiego, ten zagrał silną piłkę wzdłuż linii bramkowej. Na pierwszym słupku z piłka minął się Igor Walczak, ale tuż obok na drugi słupek nabiegał niepilnowany Sławomir Woszczyński, który wpakował piłkę do prawie już pustej bramki. Gdy wydawało się, że wynikiem 0-2 zakończy się pierwsza połowa spotkania, długie podanie z głębi pola jednego z zawodników Wiekowianki, przejął w polu karnym Robert Orłowski, lecz uczynił to na tyle nieporadnie, że pomógł sobie ręką, nie umknęło to uwadze sędziego, który bez wahania wskazał na popularne 'wapno'. Strzał z rzutu karnego wyczuł jeszcze Wojciech Ostrowski, ale piłka była na tyle silnie i precyzyjnie uderzona, że wpadła po palcach bramkarza do bramki. Strzelcem gola był Marcin Lipski. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem gości tego spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gospodarzy, jednak to Pogoń miała dobrą sytuację na podwyższenie prowadzenia. Po zagraniu z rzutu wolnego Piotra Czarnoty, głową tuż obok słupka uderzył Igor Walczak. Nie mająca nic do stracenia Wiekowianka silnie naciskała defensywę drużyny z Połczyna. Najlepszą sytuację na wyrównanie rezultatu miał Grzegorz Szynkowski, który wygrał pojedynek biegowy z Kamilem Halcem, i znajdując się praktycznie sam przed Wojciechem Ostrowskim uderzył piłką w zewnętrzną część słupka. Gospodarze próbowali zaskoczyć zespół Pogoni długimi przerzutami piłek na skrzydło, bądź też prostopadłymi zagraniami na wychodzącego Szynkowskiego. Wszystkie próby kończyły się jednak na obrońcach gości lub w rękach bramkarza. Kolejną dogodną sytuację dla Wiekowianki stworzył ponownie Marcin Lipski, jego silne uderzenie z przed pola karnego sparował jednak do boku Ostrowski. W tym okresie spotkania 'Pogoń' ograniczyła się do wyprowadzania groźnych kontr, i ponownie jak na początku meczu w głównej roli zaprezentował się nieskuteczny w tym meczu Marcin Wardak, najpierw po dośrodkowaniu Robert Orłowskiego, chybił minimalnie głową, następnie po indywidualnej akcji szukał siłowego rozwiązania i Szmajdziak zdołał odbić piłkę nogami.

W samej końcówce spotkania, w zamieszaniu podbramkowym strzelał jeszcze Marek Kapała, ale Adrian Pietrzela zdołał skutecznie zablokować to uderzenie. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, a trzy cenne punkty zostały dopisane na konto drużyny z Połczyna.

Skład Wiekowianki:

Skład Pogoni:

24' Igor Walczak 0-1
28' Woszczyński Sławomir 0-2
43' Lipski Marcin 1-2 (rzut karny)

relacjďż˝ dodaďż˝: Zabaleta