Udane rozpoczęcie sezonu Mistrzyń Polski
autor: tkowGranatowo-bordowe świetnie rozpoczęły nowy sezon! Po dwóch bramkach Emilii Zdunek oraz trafieniach Aleksandry Kuśmierczyk, Martyny Brodzik oraz Kornelii Okoniewskiej pokonały Górnika Łęczna 5:2.

Inauguracja nowego sezonu Orlen Ekstraligi przypadła na sobotnie południe. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszły broniące tytułu mistrzynie Polski - już w 10. minucie Martyna Brodzik atomowym uderzeniem w okienko pokonała bramkarkę Górnika. W 37. minucie defensorka zespołu z Łęcznej, Aleksandra Drąg, obejrzała drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką w polu karnym i sędzia wskazała na jedenasty metr. Do piłki podeszła kapitanka Emilia Zdunek, która pewnie zdobyła swoją pierwszą bramkę w meczu. Sporo działo się jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę - najpierw po podaniu Zdunek gola na 3:0 strzeliła Aleksandra Kuśmierczyk, a po chwili 'Zielono-Czarne' za sprawą Julii Piętakiewicz strzeliły na 3:1.

Druga odsłona meczu również świetnie rozpoczęła się dla granatowo-bordowych. W 53. minucie Emilia Zdunek udowodniła swoją wysoką formę i skompletowała dublet. Niecały kwadrans później grające w osłabieniu rywalki zdołały po raz drugi wpisać się na listę strzelczyń - trafiła Anna Rędzia. Ostatnie słowo należało jednak do Pogoni Szczecin i Kornelii Okoniewskiej, która pojawiła się na boisku z ławki rezerwowych - w 91. minucie spotkania ustaliła wynik meczu i to gospodynie mogły po ostatnim gwizdku cieszyć się z pierwszych w tym sezonie trzech oczek.