Porażka w drugim sparingu
autor: pogonszczecin.plW drugim sparingu w wielkopolskiej Opalenicy Portowcy przegrali 0:1 z Piastem Gliwice. Zwycięską bramkę dla rywali zdobył Tomas Huk.

Do pierwszej dobrej okazji w meczu doszli rywale. W 3. minucie Jorge Felix niecelnie uderzył z powietrza po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. W 9. minucie pierwsze uderzenie oddali z kolei Portowcy. Wojciechowski próbował zaskoczyć Placha strzałem z dystansu, ale zabrakło mu precyzji. W 19. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Michael Ameyaw. Zawodnik Piasta stanął oko w oko z Krzysztofem Kamińskim. Górą z tego pojedynku wyszedł nasz bramkarz. W 34. minucie ponad naszą bramką uderzał z rzutu wolnego Michał Chrapek. Swoją przewagę w pierwszej połowie rywale zaznaczyli w 41. minucie. Wówczas do naszej siatki piłkę skierował Tomas Huk. Pogoń miała szansę wyrównać jeszcze przed przerwą, ale Ulvestad uderzył głową wprost w ręce Placha.
Na drugą połowę obie drużyny wyszły w zupełnie innych zestawieniach. Jeśli chodzi o Portowców, to w bramce pozostał jedynie Krzysztof Kamiński. Do pierwszej sytuacji strzeleckiej doszliśmy w 51. minucie. Paryzek uderzył głową wprost w ręce bramkarza rywali. W 60. minucie dwukrotnie na bramkę Piasta uderzał Bichakchyan - najpierw z ostego kąta bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w mur, a następnie niecelnie przy próbie poprawki. W 78. minucie w nasze pole karne wpadł z piłką Damian Kądzior. Mocny strzał 6-krotnego reprezentanta Polski wybronił Kamiński. W ostatnich minutach Portowcy przycisnęli rywali, ale nie zdołali doprowadzić do remisu. Ostatnią dobrą okazję stworzył dla nas Bichakhchyan, który uderzył sprzed pola karnego minimalnie ponad bramką ekipy z Gliwic.