Lider tabeli nie zawiódł
Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. Policzanki zaś ograły Metalkas Pałac Bydgoszcz, zachowując w tym starciu czyste konto.

Początek spotkania był wyrównany. Do wyniku po 9 trwała bowiem wymiana ciosów. Wówczas na dwa oczka odskoczyły bydgoszczanki, ale szybko tę przewagę straciły (12:12). Chwilę potem znów były na minimalnym prowadzeniu i tym razem utrzymały je do stanu po 17. Końcówka należała jednak do gospodyń i to one ostatecznie triumfowały w tym secie 25:22.
W drugiej odsłonie siatkarki Chemika wyszły na prowadzenie 2:0. Ekipa Pałacu odrobiła jednak straty i doprowadziła do krótkiej wymiany punkt za punkt. Po niej inicjatywę zaczęły przejmować policzanki, które wyraźnie odskoczyły (10:5). Podopieczne Marco Fenoglio kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Na moment ich przewaga stopniała jeszcze do trzech oczek (10:7), ale szybko zaczęły odbudowywać nadwyżkę. Niebawem wynosiła ona aż osiem punktów (17:9). Chemik pewnie zmierzał do zwycięstwa w secie, wygrywając go ostatecznie 25:17.

Trzecia partia, wzorem poprzednich, także rozpoczęła się od wyrównanej walki. Do wyniku po 8 bowiem raz jedna, a raz druga ekipa wychodziła na skromne, punktowe prowadzenie. Wówczas na dwa oczka odskoczyły pałacanki, ale chwilę potem znów był remis (12:12). W tym momencie wyższy bieg włączyły zawodniczki Chemika, które krok po kroku powiększały swoją przewagę. Gdy w końcówce wygrywały 20:16 ich rywalki dosłownie stanęły. Do końca seta punkty zdobywały już tylko gospodynie, które wygrywając 25:16 zameldowały się w ćwierćfinale rozgrywek.
�r�d�o: siatka.org