Granatowo-bordowe z kolejnym zwycięstwem!
autor: tkow
Piłkarki Pogoni wygrywają po raz dziesiąty w tym sezonie i dzięki wczorajszej porażce GKS-u Katowice umocniły się na prowadzeniu w ligowej tabeli
!

Po czterech minutach spotkania Martyna Brodzik świetne obsłużyła Jaylen Crim, a ta nie dała szans bramkarce ekipy z Krakowa. Kolejne minuty przyniosły sporą dawkę emocji - wcześniej wspomniana Brodzik miała kilka szans na trafienie do siatki, świetną okazję miała również Natalia Oleszkiewicz, która mocnym strzałem trafiła w poprzeczkę bramki strzeżoną przez Karolinę Klabis. W 41. minucie Klabis wyszła przed pole karne i zagrała piłkę ręką, a sędzia Michalina Diakow nie miała wątpliwości i pokazała bramkarce 'Jagiellonek' czerwony kartonik.

Po zmianie stron zobaczyliśmy aż sześć bramek. Już pięć minut po zmianie stron Zofia Giętkowska idealnym dośrodkowaniem przelobowała bramkarkę rywalek i na tablicy wyników mieliśmy już 2:0. Dwie minuty później swoją szansę wykorzystały 'Jagiellonki' - Karolina Gec celnym strzałem wpakowała futbolówkę do siatki. Kolejne minuty były jednak koncertem w wykonaniu podopiecznych Piotra Łęczyńskiego. W 56. minucie wracająca po groźnej kontuzji kolana Weronika Szymaszek idealnie odnalazła się w polu karnym i wykończyła akcję strzałem głową. W 61. minucie czwartego gola dla Pogoni zdobyła Marianna Litwiniec. Ponownie Martyna Brodzik świetnie wprowadziła piłkę w pole karne, zagrała wzdłuż bramki i znalazła Litwiniec, która wślizgiem wbiła piłkę do siatki. Dziesięć minut później dublet skompletowała Jaylen Crim, a ostatnią bramkę w meczu zdobyła Kornelia Okoniewska.