Kobieca Pogoń mistrzem jesieni!
autor: tkowKobieca Duma Pomorza mistrzem jesieni Orlen Ekstraligi! W sobotnim meczu piłkarki Pogoni pokonały Rekord Bielsko-Biała 4:0 i przerwę zimową spędzi na pozycji lidera.

W wyjściowej jedenastce zabrakło miejsca dla Heather Seybert, którą w środku pola zastąpiła Karolina Łaniewska. Pierwsze kilkanaście minut było dość wyrównane, oba zespoły próbowały zbudować optyczną przewagę, do głosu częściej dochodziły podopieczne Piotra Łęczyńskiego. W 28. minucie powstało lekkie zamieszanie pod bramką Rekordu, a to wykorzystała Martyna Brodzik, która celnie przymierzyła i piłka wpadła do siatki.
Po zmianie stron Pogoń starała się od samego początku narzucić swoją dominację. Już w 49. minucie Zofia Giętkowska wyszła sam na sam z bramkarką rywalek, minęła ją, lecz nie była w stanie wpakować futbolówki do bramki. Wypatrzyła Jaylen Crim, a ta podwyższyła prowadzenie szczecińskiej Pogoni. W 55. minucie Emilia Zdunek stanęła przed szansą zdobycia swojej setnej bramki w Ekstralidze, lecz jej strzał był zbyt lekki i Jessica Ludwiczak pewnie złapała piłkę. W 66. minucie Crim skompletowała dublet po tym, jak ponownie osamotniona otrzymała futbolówkę tuż przed bramką Rekordu i nie dała szans Ludwiczak. Czwartego i zarazem setnego w swojej ekstraligowej karierze gola zdobyła Emilia Zdunek i kobieca Pogoń zostałamistrzem rundy jesiennej!