Ostatni długi wyjazd
autor: choro4Kolejny daleki wyjazd przed naszą drużyną. Nie tak długi jak wczorajszy do Kleczewa, czy wcześniejsze do Torunia i Nowych Skalmierzyc, ale też za Poznań.

Tym razem do Swarzędza na mecz z tamtejszą Unią, który rozegrany zostanie w sobotę, 18 maja 2024 o godz. 13:00. Na szczęście będzie to już ostatni w tym sezonie wypad poza województwo zachodniopomorskie. Zostaną jeszcze dwa wyjazdy do Szczecina na mecze z rezerwami Pogoni (Puchar Polski i liga) oraz ewentualnie kolejne mecze pucharowe. Do tego dwa mecze ligowe u siebie.
Nie oszukujmy się - wyzwanie bardzo poważne. Unia ma ostatnio znakomitą serię, w 6 ostatnich meczach zebrała 16 punktów, remisując tylko w Toruniu z Elaną 2-2, prowadząc zresztą do 90+3 minuty 2-1, za to pokonując między innymi Świt Szczecin. Po raz ostatni przegrała 07 kwietnia w Środzie Wielkopolskiej z Polonią 0-1. To oczywiście wywindowało ją wysoko w tabeli, na dziś zajmuje 4. pozycję, z jednopunktową stratą do Błękitnych Stargard i 5 punktami do Elany. Zdobyła 54 punkty, bramki 54-41. Najlepszy strzelec Krzysztof Biegański zdobył dotąd 10 bramek, o 1 mniej Dominik Chromiński. Wczoraj, po bramce Biegańskiego, pokonała w Solcu Kujawskim swoją imienniczkę 1-0. Jak gra u siebie? 10 meczów wygranych, 3 zremisowane, 2 przegrane, czyli prawie dwie trzecie punktów wywalczyła w Swarzędzu.
Jesienny mecz w Świnoujściu był bardzo dramatyczny. Pierwszą bramkę zdobył już w 6 minucie Eryk Marcinkowski dla Unii, ale atomowa końcówka pierwszej połowy w naszym zespole wyprowadziła Flotę na prowadzenie do przerwy 2-1, po bramkach Szymona Sarbinowskiego i Damiana Staniszewskiego, odpowiednio w 43 i 44 minucie. Druga połowa należała jednak do Unii, która po bramkach Filipa Sobonia, Krzysztofa Biegańskiego i Dominika Chromińskiego, wygrała ostatecznie 4-2. Ale mamy za to bardzo dobre wspomnienia z sezonu 2020/21, kiedy graliśmy 2 razy w Swarzędzu i 2 razy wygraliśmy 2-1 i 3-2. Tyle tylko, że wszystkie 5 bramek dla Floty zdobył nie grający już u nas Paweł Iskra.
Punktowa zdobycz Unii w ostatnich 2 miesiącach oczywiście imponuje, ale też zwróćmy uwagę, że były to wygrane jednobramkowe, więc przy braku szczęścia seria nie musi trwać wiecznie. Tym bardziej, że nawet mimo jesiennej porażki, z Unią grało się naszej drużynie dość dobrze, a w tym sezonie Flocie o wiele lepiej idzie na wyjazdach niż w Świnoujściu. Zatem wierzmy w podtrzymanie dobrej passy także we Flocie. Po prostu trzymajmy kciuki i ufajmy zespołowi.

4:0 - 74' - Mateusz Maluśki
Flota: Daniel Kusztan, Mariusz Helt, Ricat Karajew, Samuel Mahlamäki (46 Błażej Jezierski), Kamil Poźniak (59 Mike Janiszewski), Patryk Harkot, Maciej Badowski (46 Szymon Cybulski), Grzegorz Tarasewicz, Filip Adamski, Gabriel Szygenda (22 Szymon Sarbinowski), Bartosz Krzysztofek (66 Kostiantyn Karaman).
Nie grali: Przemysław Zajączkowski, Roman Dziuba.
Trenerzy: Grzegorz Skwara, Radosław Drozd, Łukasz Gądek.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Unia: Andrzej Budnik (84 Krzysztof Burzak), Adrian Laskowski (72 Kamil Dałek), Eryk Marcinkowski, Wojciech Antczak (84 Fabian Burzyński), Dominik Chromiński, Bartosz Łuczak, Marcin Szeibe (64 Mateusz Maluśki), Adam Borucki, Aleksander Theus (72 Filip Soboń), Krzysztof Biegański, Łukasz Spławski.
Nie grali: Kacper Borowiak, Adrian Chopcia, Maksymilian Czerwiński, Daniel Włodarczyk,
Trenerzy: Tomasz Bekas, Michał Stańczyk, Paweł Mokrzycki.
Kierownik drużyny: Mariusz Białkowski.

żółte Kartki:
Flota: Helt (31), Skwara (44 Ławka), Harkot (51), Adamski (56), Karajew (84).
Unia: Borucki (43), Laskowski (58), Theus (63), Marcinkowski (81). sędzia: Michał Kramski, Paweł Łapkowski, Marek Wentland (Lubuskie KS)