Kompromitacja Pogoni
autor: BengoroPogoń Szczecin doznała pierwszej porażki na własnym stadionie w tym sezonie. Portowcy w bardzo słabym stylu ulegli Górnikowi Zabrze 1:4. Bramki dla zwycięzców zdobyli Aleksander Paluszek, Kanji Okunuki, Szymon Włodarczyk oraz Lukas Podolski, jedyne trafienie dla gospodarzy zanotował Luka Zahović. Po tej porażce szczecinianie spadli poza podium ligowej tabeli i mają coraz większą stratę do prowadzącego Rakowa Częstochowa i drugiej Legii Warszawa.
Sobotnie spotkanie zaczęło się idealnie dla przyjezdnych z Zabrza. Już w 5 minucie Górnik otworzył wynik spotkania. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła ostatecznie w pole karne, a tam świetnie zachował się Aleksander Paluszek i pewnie pokonał głową Bartosza Klebaniuka. W kolejnych minutach Górnik pewnie kontrolował wynik spotkania, nie dopuszczając Pogoni w okolice swojego pola karnego.

Pogoń pierwsze zagrożenie stworzyła dopiero w 35 minucie. Po dobrej wymianie na lewej stronie, piłkę otrzymał Leo Borges, jednak jego uderzenie w krótki róg obronił Daniel Bielica. W 42 minucie Pogoń przeprowadziła drugą groźną akcję i ta przyniosła już efekt. W polu karnym piłkę szybko wymienili Sebastian Kowalczyk i Kamil Grosicki, ten drugi zagrał przed bramkę, a tam pewnym uderzeniem do wyrównania doprowadził Luka Zahović.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na stadionie w Szczecinie mogli przecierać oczy ze zdziwienia. Zamiast zmasowanych ataków Pogoni, oglądali pewne dobijanie szczecinian przez Górnika. Najpierw w 53 minucie Kanji Okunuki ośmieszył obronę i bramkarza Pogoni i po ich minięciu umieścił piłkę w siatce. Chwilę później w sytuacji sam na sam lepszy od Bartosza Klebaniuka okazał się Szymon Włodarczyk, a w 73 minucie ostateczny cios uderzeniem zza połowy wyprowadził Lukas Podolski, ustalając wynik spotkania na 1:4.

Pogoń poniosła mocno kompromitującą porażkę, jednak sam wynik to jedno, a najbardziej niepokojąca jest forma całego zespołu, który od dłuższego już czasu prezentuje się coraz gorzej i niewykluczone, że bez trzęsienia ziemi nic na lepsze się nie zmieni.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne