Majówka Victorii SP 2 zakończona wysoka porażką
Nie udał się pierwszomajowy wyjazd sianowskiej Victorii SP 2 do Szczecina. Ostatni mecz w Centralnej Lidze Juniorek U-15 sezonu 2021/2022 sianowianki wysoko przegrały z miejscową Olimpią Szczecin aż 0:7(0:3). Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej porażki. Pierwsze 20 minut było wyrównane, może z lekką przewagą Olimpijek, ale to sianowianki w 10 minucie po akcji Poli Pasik mogły prowadzić 1:0. W 11 i 16 minucie dobre akcje przeprowadziły szczecinianki, ale sianowska bramkarka Maja Malczewska nie dała się zaskoczyć. W 20 minucie po błędzie obrony Neely Kurzak daje prowadzenie Olimpii 1:0. Trochę załamane sianowianki oddają pole szczeciniankom i tracą dwie kolejne bramki. Najpierw w 22 minucie i następnie w 31 minucie po uderzeniach Ani Bruździńskiej. Pomimo straty trzech bramek piłkarki Victorii zaatakowały pod koniec pierwszej połowy spotkania i w 35 minucie pięknym strzałem z 18 metrów popisała się Zuzanna Mazurczak ale jej strzał wspaniale obroniła bramkarka Olimpii.
Po tym uderzeniu sianowianki uwierzyły, że mogą jeszcze coś ugrać. Przydusiły Olimpię i Wiktoria Huda była bliska strzelenia pierwszego gola dla Victorii SP 2 . Aż dziw bierze, w tych ostatnich minutach pierwszej połowy sianowianki nie strzeliły gola. Były blisko tego ale na straży była bardzo dobrze dysponowana bramkarka Olimpii.

Druga odsłona spotkania to popis olimpijki Zuzanny Rybińskiej, która przeprowadziła wiele udanych indywidualnych akcji i po nich strzeliła aż 4 bramki. Kolejno w 52 minucie na 4:0, potem w 66 minucie na 5:0, w 69 minucie na 6:0 i zakończyła strzelanie w 74 minucie ustalając wynik spotkania na 7:0. Druga połowa to rzeczywiście był popis jednego aktora. Zuzanna była nie do zatrzymania, chociaż w dwóch sytuacjach trochę pomogło jej niezdecydowanie sianowskiej obrony i niepewne interwencje sianowskiej bramkarki, która pomimo puszczenia aż 7 bramek, można powiedzieć była silnym punktem zespołu z Sianowa.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Maja Malczewska, Aleksandra Małolepszy, Amelia Babirecka, Eliza Cichoń, Zofia Kudłaczek, Zuzanna Rogacz (72 Emilia Adamus), Wiktoria Huda (54 Kolczyńska), Natalia Mazurczak, Weronika Jankowska ( 33 Nikola Synówka (74 Zuzanna Skawińska), Natalia Noworolnik, Pola Pasik .

Trener Jędrzej Bielecki i kierownik zespołu Jacenty Życiński trochę byli zawiedzeni wynikiem spotkania. Przyznali, że Olimpia wygrała zasłużenie, była zdecydowanie lepsza ale uważali, że sianowianki zasłużyły chociaż na jedną, dwie brameczki. Na przeszkodzie stanęła jednak wspaniale dysponowana szczecińska golkiperka.

Ten mecz to już koniec przygody sianowskiej drużyny w Centralnej Lidze Juniorek U-15 w tym sezonie. Żeby grać w niej w następnym sezonie muszą przystąpić do eliminacji. W tym sezonie mogły grać dziewczęta urodzone w latach 2007-2009 a w przyszłym będą to roczniki 2008-2010. Większość zespołów grały dziewczynami z 2007 i 2008 my natomiast mieliśmy konglomerat trzech roczników. Pomimo, że sianowianki przegrały wszystkie spotkania i niektóre wysoko to pozostawiły po sobie dobre wrażenie.

ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

CLJ U-15 dziewcząt: Olimpia Szczecin - Victoria Sp2
data: 01-05-2022