UKS Victoria SP2 Sianów nie dała rady liderowi
Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 rozegrały awansem mecz IV ligi kobiet z prowadzącym w tabeli zespołem MUKS PS Kostrzyn n/Odrą 2:4. Do przerwy było 1:1. Sianowianki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i już w 2 minucie mogły prowadzić 1:0 ale bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystała Monika Garbicz. Minutę później to gospodynie stworzyły dwie dobre akcje, które jednak nie zamieniły na bramki. W 18 minucie po pięknym podaniu Marty Fil Victoria SP2 powinna prowadzić 1:0. Niestety po wyprzedzeniu obrończyń Kostrzyna Malwina Grzelak nie trafia do bramki. W 20 minucie ładną akcją popisuje się MartaFil alej jej strzał wybroniła bramkarka MUKS-u. W 21 minucie w polu karnym faulowana była Malwina Grzelak, ale gwizdek sędziego milczał. W 28 minucie jednak sianowianki dopięły swego i po precyzyjnym podaniu Marty Fil najlepsza napastniczka Sianowa Malwina Grzelak wyprowadziła sianowianki na prowadzenie 1:0.
W końcówce pierwszej połowy do głosu doszły miejscowe piłkarki i to one w 37 i 38 minucie były blisko strzelenia gola. Niestety po wcześniejszych bardzo dobrych interwencjach sianowskiej bramkarki Maji Malczewskiej przytrafił się błąd, który kosztował sianowski zespół utratę prowadzenia. Szczęśliwą strzelczynią w 40 minucie była Daria Czarnak. Tak więc do przerwy było 1:1.

Początek drugiej połowy należał do sianowianek i to one w 45 minucie po przepięknym uderzeniu Marty Fil z 35 metrów wyszły na prowadzenie 2:1. Wydawało się wówczas, że sianowianki wygrają ten mecz. Niestety w  56 minucie sianowskiej bramkarce przytrafiła się niepewna interwencja i kostrzynianki po strzale Zuzanny Bieszczat wyrównały na 2:2. Trochę załamane utratą tego gola oraz zmęczone podróżą oraz prażącym słońcem sianowianki w końcówce się pogubiły i straciły jeszcze dwie bramki. Najpierw w 75 minucie drugiego swojego gola strzeliła Zuzanna Bieszczat. Ta bramka jednak nie powinna być uznana bo wcześniej piłka wyszła na aut i dodatkowo strzelczyni bramki była na spalonym. Tuż przed końcem spotkania Kornelia Gawlak w doliczonym czasie 80+2 ustaliła wynik meczu na 4:2 dla miejscowych piłkarek. Ostatnia bramka padła po ewidentnym błędzie sianowskiej defensywy.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Maja Malczewska, Aleksandra Małolepszy, Pola Pasik, Amelia Babirecka, Joanna Sikorska, Monika Garbicz, Wiktoria Huda, Marta Fil, Klaudia Majerczak, Natalia Mazurczak ( 47 Weronika Jankowska), Malwina Grzelak.

Trener Jędrzej Bielecki i kierownik zespołu Jacenty Życiński stwierdzili, że mecz ten był do wygrania. Dwa razy prowadziliśmy i to na wyjeździe. Był ewidentny karny na Malwinie i jedna bramka ze spalonego i wcześniejszym wyjściu piłki na aut. Niestety był tylko jeden sędzia i nie widział wszystkiego. Nie chcemy go winić za porażkę ani obarczać przegraną. Nawet po meczu się nie pokłóciliśmy. Trochę zawaliła nasza bramkarka. Kilka razy pokazała, że potrafi dobrze bronić ale przytrafiły się jej błędy, które drogo kosztowały. To młoda piłkarka 15-latka, fajna dziewczyna i rozgrzeszamy. Będą z niej ludzie. Trochę zabrakło nam też kondycji. Długa podróż 300 km i mocno grzejące promienie słoneczne dały się dziewczynom w znaki. Pomimo straty 4 bramek bardzo dobrze w formacji obronnej grały Pola Pasik i Amelia Babirecka oraz w pomocy Marta Fil, która strzeliła przepiękną bramkę tzw. stadiony Świata.

Następne spotkanie dziewczyny rozegrają 23 kwietnia 2022 r. o godz.12.30 w Sianowie w ramach Centralnej Ligi Juniorek U-15 z bardzo silnym zespołem AZS UAM Poznań.

ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

IV liga kobiet gr. lubusko-zachodniopom. (2021/2022)