Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2021/2022
data: 21-11-2021 11:00
miejsce: Szczecin jezioro Szmaragdowe

CITY TRAIL w Szczecinie po raz drugi. W niedzielę, 21 listopada na 5-kilometrowej, niemal górskiej trasie nad jeziorem Szmaragdowym pojawiło się 427 uczestników. W biegach CITY TRAIL Junior wzięło udział 125 dzieci. Zwycięzcami biegu głównego zostali Adrian Wilk oraz debiutująca w CITY TRAIL – Milena Sadowska. Kolejne zawody w Szczecinie zaplanowaliśmy na 19 grudnia. Triumfatorem biegu został ponownie Adrian Wilk, który minął metę w czasie 17:26. – Założyłem sobie, że z biegu na bieg będę poprawiał się o 15 sekund. Dzisiaj wyszło 20 sekund szybciej niż przed miesiącem, więc plan zrealizowany – mówił na mecie najlepszy zawodnik dzisiejszej rywalizacji. Drugą lokatę, z czasem 17:31, wywalczył pomysłodawca naszego cyklu – Piotr Książkiewicz (17:31). Trzecie miejsce zajął Andrzej Pańko, który metę minął w czasie 18:01. Zwyciężczynią zawodów została 22-latka – Milena Sadowska, z czasem 19:33. Jako druga zawody ukończyła dzisiaj Justyna Grzywaczewska (20:36) z naszej ekipy organizacyjnej, a trzecie miejsce wywalczyła Ewelina Kowalik (20:49). W sezonie 2021/2022 kontynuujemy akcję „Medycy na start”, w ramach której osoby pełniące zawody medyczne mogą startować w cyklu bezpłatnie – dla podniesienia bezpieczeństwa na trasach naszej przełajowej piątki. W Szczecinie do akcji zgłosiło się 11 osób – m.in. Sławomir Szymański. - Na szczęście nie miałem dotąd okazji udzielać pomocy na trasie innemu biegaczowi i oby tak pozostało. Trasa w Szczecinie jest wymagająca i można się domyślać, że są osoby, które stając na linii startu po raz pierwszy nie mają świadomości, co je czeka. Dlatego obecność na trasie dodatkowych medyków, którzy w razie potrzeby rezygnują ze swojego biegu, by pomóc innemu zawodnikowi, na pewno jest dobrym pomysłem – mówił po zawodach Sławomir Szymański, biorący udział w CITY TRAIL od kilku lat. – Moja aktualna forma daleka jest od życiowej, ale pracuję nad nią i mam zamiar poprawiać się w kolejnych miesiącach. Dzisiejszy wynik jest znacznie lepszy od założeń, więc jestem dobrej myśli – dodał. Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu. W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.