Grad goli i falsatrt sianowianek
Piłkarki Victorii SP 2 Sianów niestety przegrały swój pierwszy inauguracyjny mecz w IV lidze kobiet z MUKS PS Kostrzyn Nad Odrą 3:5. Sianowianki do przerwy przegrywały 0:2. Mecz od początku był wyrównany ale ze wskazaniem drużyny z Kostrzyna, która była bardziej wybiegana i stwarzała więcej dogodnych sytuacji strzeleckich pod bramką Victorii SP 2. Sianowska obrona grała po raz pierwszy w takim ustawieniu i w takim składzie i dlatego też popełniała sporo błędów czego efektem była pierwsza bramka dla gości w 30 minucie strzelona przez Darię Czarnek i druga stracona w 42 minucie po strzale Emilii Gwizdoń. Sianowianki próbowały atakować w pierwszej połowie ale robiły to niezbyt przekonująco i w zasadzie stworzyły tylko jedną okazję do zmiany rezultatu po uderzeniu Malwiny Grzelak. Przyjezdne kontratakowały i miały w pierwszej połowie jeszcze dwie dobre okazje ale na szczęście dla sianowianek ich nie wykorzystały.
Jeszcze gorzej rozpoczęła się dla zespołu z Sianowa druga połowa bo po składnej akcji drużyny z Kostrzyna w 48 minucie Zuzanna Bieszczad podwyższyła wynik spotkania na 3:0. Wydawało się, że jest już po meczu. Jednak sianowianki nie poddały się i dzielnie walczyły o zmianę wyniku. W 50 minucie Marta Fil długim podaniem uruchamia Malwinę Grzelak i najlepsza snajperka Victorii SP 2 strzela bramkę na 1:3. W 55 minucie ponownie Marta Fil popisuje się pięknym podaniem a niezawodna Malwina Grzelak strzela swoją drugą bramkę i sianowianki łapią kontakt. Przegrywają tylko 2:3. Niestety atakując nadziewają się na kontrę gości i Daria Czarnek w 59 minucie podwyższa na 4:2. Ale to nie był koniec emocji . W 77 minucie rzut wolny z 35 metrów po faulu jednej z zawodniczek z Kostrzynia na bramkę zamienia Marta Fil. I ponownie kontakt. Sianowianki przegrywały tylko 3:4. Victoria SP 2 walczyła o zmianę rezultatu, ale bez efektu, za to w 87 minucie Weronika Dziechciarz strzeliła piąta bramkę i ustaliła wynik spotkania na 5:3 dla swojej drużyny.

Skład Victorii SP2 Sianów: Klaudia Majerczak, Amelia Babirecka, Agata Malicka (46 Joanna Sikorska), Oliwia Żywanowska, Wiktoria Ostróżka, Weronika Jankowska, Wiktoria Huda, Marta Fil, Monika Garbicz, Malwina Grzelak, Pola Pasik (87 Iwona Grub Malinowska).

Po meczu trener Jędrzej Bielecki i kierownik drużyny podsumowując spotkanie nie byli za bardzo zadowoleni z porażki ale przyznali się, że można było jej się spodziewać. Stara drużyna praktycznie przestała istnieć. Po sezonie odeszło lub przestało grać aż 12 dziewczyn w tym 7 z podstawowego składu. Do drużyny doszło wiele nowych, często bardzo młodych zawodniczek . W pierwszym składzie zadebiutowały: Amelia Babirecka, Weronika Jankowska, Wiktoria Huda, Pola Pasik oraz po 10 latach przerwy udany powrót zanotowała Agata Malicka (dawniej Michalak ). To, że dalej gramy to zasługa szkolenia młodych dziewcząt w klubie. Bez tego już nie byłoby nas w seniorkach. Dziewczyny nie żyją z piłki, grają bo kochają piłkę. Pomimo porażki trzeba pochwalić nasze dziewczyny za mecz i ambitną grę. Liczymy, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria SP2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

IV liga kobiet gr. lubusko-zachodniopom. (2021/2022)