III liga: Wygrana w strugach deszczu ⚽🌧👏
autor: AszefW deszczowe niedzielne popołudnie Świtowcy zmierzyli się z jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w stawce III-ligowych zmagań, Elaną Toruń. Skolwinianie okazali się mało gościnni i odprawili przyjezdnych z bagażem 3 bramek, ale mecz nie był wcale jednostronnym widowiskiem.

Nasiąknięta długotrwałymi opadami deszczu płyta boiska nie była sprzymierzeńcem żadnej z drużyn, choć lepiej w tych warunkach radzili sobie podopieczni Andrzeja Tychowskiego, którzy objęli prowadzenie w 12 minucie po strzale z woleja Szymona Kapelusza. Kilka minut później fatalny błąd podczas wznowienia gry od własnej bramki popełniła defensywa Elany, piłkę stoperowi gości odebrał Piotr Wojtasiak i zagrał do Jakuba Białczyka, który strzałem po rykoszecie zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Świtu.
Przyjezdni odpowiedzieli dwoma groźnymi rzutami wolnymi, ale albo świetnie bronił Przemysław Matłoka, albo na posterunku był mur ustawiony przez naszego bramkarza. W 40 minucie dobrą okazję do zdobycia bramki kontaktowej miał Damian Lenkiewicz, lecz jego strzał powędrował nieznacznie obok słupka, a jeszcze lepszą okazje tuż przed przerwą zmarnował Kamil Włodyka i Świt prowadził schodząc do szatni różnicą dwóch goli.

W drugiej połowie podopieczni trenera Piotra Kieruzela z dużą determinacją dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu lecz, na przeszkodzie stawał im świetnie dysponowany Przemysław Matłoka, tak jak np. przy strzale Łukasza Wituckiego w 52 minucie bądź brakowało im szczęścia, jak chociażby przy pudle jednego z Torunian z najbliższej odległości. Kwadrans przed końcem zagotowało się na boisku po ostrym wślizgu Jakuba Pawlickuego, który został najpierw ukarany żółtą kartką za przewinienie, a po chwili drugą żółtą i czerwoną za dyskusję z arbitrem. Dodatkowo na trybuny został wyrzucony trener przyjezdnych i Elana kończyła mecz w podwójnym osłabieniu. Wykorzystał to w 86 minucie kapitan Świtu Szymon Kapelusz, który popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne rywali i wycofał piłkę do Adriana Bajkiewicza, który strzałem tuż przy słupku ustalił wynik meczu na 3:0 dla Dumy Skolwina. Elana do końca walczyła chociażby o bramkę honorową, która z przebiegu meczu bez wątpienia jej się należała, ale Świtowcy zachowali czujność i nie dali się zaskoczyć.

Dzięki temu zwycięstwu Świt ma na swoim koncie po pięciu kolejkach 13 punktów i plasuje się na pozycji wicelidera rozgrywek. W następną sobotę podopiecznych Andrzeja Tychowskiego czeka trudny bój w Nowych Skalmierzycach z rewelacyjnym beniaminkiem, który ma w swoim dorobku tyle samo punktów co Świtowcy.

ŚWIT SZCZECIN - ELANA TORUŃ 3:0(2:0)
1:0 Szymon Kapelusz 12’
2:0 Jakub Białczyk 18’
3:0 Adrian Bajkiewicz 86’

🟥 w 75’ czerwoną kartką w konsekwencji dwóch żółtych ukarany został Jakub Pawlicki (Elana).

Świt: Matłoka - Mach (46’ Krawiec), Baranowski, Żulpo (46’ Potoczny), Kisły - Ładziak (73’ Bajkiewicz), Białczyk, Wojdak, Wojtasiak (90’ Prostak) - Nagórski (70’ Żukowski), Kapelusz.

Elana: Trojanowski - Kowalski, Karbowiński, Świeciński, Pawlicki - Szczyrba, Lenkiewicz, Munoz Nogales, Pisarek, Włodyka - Witucki.

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952

III liga gr. 2 (2021/2022)
Świt Szczecin Elana Toruń
3 0
29-08-2021 17:00
widzów: Stadion Miejski Szczecin - Stołczyn (Szczecin, Stołczyńska 100)
1:0 - 12' - Szymon Kapelusz
2:0 - 17' - Jakub Białczyk
3:0 - 86' - Adrian Bajkiewicz
ŚWIT SZCZECIN:
Przemysław Matłoka, Patryk Baranowski, Adrian Mach (46' Oskar Potoczny), Piotr Wojtasiak (90' Filip Prostak), Dawid Kisły, Kacper Wojdak, Adam Ładziak (73' Adrian Bajkiewicz), Szymon Kapelusz, Jakub Białczyk, Adam Nagórski (70' Przemysław Żukowski), Konrad Żulpo (46' Paweł Krawiec)

ELANA TORUŃ:
Jakub Trojanowski, Jakub Świeciński, Esteban Munoz nogales, Damian Lenkiewicz, Dominik Pisarek, Jakub Pawlicki, Kamil Włodyka, Michał Szczyrba (62' Kacper Rybacki), Paweł Karbowiński (87' Maksym Niemiec), Łukasz Witucki, Aleksander Kowalski

Żółte:
Adrian Mach, DAWID KISŁY, JAKUB BIAŁCZYK (Świt Szczecin)
PAWEŁ KARBOWIŃSKI, Damian Lenkiewicz, JAKUB PAWLICKI x2, Łukasz Witucki (Elana Toruń)
Czerwona:
JAKUB PAWLICKI (Elana Toruń) sędzia: Bartłomiej Zywert Maciej Ziółkowski Miron Krakowski