Twierdza Szczecin
Pogoń Szczecin wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1 przed własną publicznością. Zwycięstwo Portowcom dała bramka Vahana Bichakhchyana.

Od początku niedzielnego spotkania przy piłce byli szczecinianie. W 4. minucie granatowo-bordowi mogli już prowadzić 1:0, ale strzał Zahovica obronił Hładun. 120. sekund później gospodarze prowadzili po trafieniu Słoweńca. W 18. minucie wydawało się, że Pogoń prowadzi już 2:0, ale piłkę wybił Kłudka. Pięć minut później okazję do zdobucia bramki miał Żurawski. Pod koniec pierwszej części spotkania Zagłębie miało szansę do wyrównania po uderzeniu Żubrowskiego, ale na posterunku był Stipica.
W 53. minucie Zahović próbował po raz kolejny pokonać golkipera Miedzowych. 5 minut później Patryk Szysz swoim trafieniem doprowadził do remisu. Po tym trafieniu trener Portowców desygnował na boisko Kucharczyka, Łęgowskiego i Stolarskiego. 70. minuta to rzut wolny i próba strzału z rzutu wolnego, po raz kolejny górą był Hładun. W 72. minucie na boisku zameldował się Vahan Bichakhchyan. Zawodnik ten w 80. minucie swoim trafieniem dał Pogoni prowadzenie. W doliczonych trzech minutach piłkę meczową miał Kucharczyk, ale górą był Hładun.

1:0 - Luka Zahović 6’
1:1 - Patryk Szysz 58’
2:1 - Vahan Bichakhchyan 80’

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec (41. Paweł Stolarski 66’), 97. Luis Mata - 21. Jean Carlos Silva (18. Michał Kucharczyk 66’), 8. Damian Dąbrowski [k], 54. Maciej Żurawski (99. Mateusz Łęgowski 66’), 27. Sebastian Kowalczyk (22. Vahan Bichakhchyan 72’), 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahović (7. Rafał Kurzawa 82’).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 27. Bartłomiej Kłudka - 2. Bartosz Kopacz [k], 5. Aleks Ławniczak, 77. Mateusz Bartolewski - 8. Łukasz Poręba (99. Łukasz Łakomy 84’), 6. Aleksander Scekić, 14. Jakub Żubrowski (20. Ilia Zhiguliev 63’) - 17. Patryk Szysz (3. Sasa Balić 84’), 13. Karol Podliński (15. Martin Doleżal 63’), 9. Erik Daniel (7. Sasa Zivec 81’).

Żółte kartki: Grosicki - Żubrowski, Zhiguliev, Poręba.

Ekstraklasa (2021/2022)
Pogoń Szczecin Zagłębie Lubin
2 1
13-02-2022 15:00
widzów: Stadion Karłowicza 28 (Szczecin, Mieczysława Karłowicza 28)
1:0 - 6' - Luka Zahović
1:1 - 58' - Patryk Szysz
2:1 - 80' - Vahan Bichakhchyan
Pogoń:
1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec (41. Paweł Stolarski 66' ), 97. Luis Mata - 21. Jean Carlos Silva (18. Michał Kucharczyk 66' ), 8. Damian Dąbrowski [k], 54. Maciej Żurawski (99. Mateusz Łęgowski 66' ), 27. Sebastian Kowalczyk (22. Vahan Bichakhchyan 72' ), 11. Kamil Grosicki - 10. Luka Zahović (7. Rafał Kurzawa 82' ).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 27. Bartłomiej Kłudka – 2. Bartosz Kopacz [k], 5. Aleks Ławniczak, 77. Mateusz Bartolewski - 8. Łukasz Poręba (99. Łukasz Łakomy 84' ), 6. Aleksander Scekić, 14. Jakub Żubrowski (20. Ilia Zhiguliev 63' ) - 17. Patryk Szysz (3. Sasa Balić 84' ), 13. Karol Podliński (15. Martin Doleżal 63' ), 9. Erik Daniel (7. Sasa Zivec 81' ).

żółte Kartki:
Grosicki - żubrowski, Zhiguliev, Poręba. sędzia: Tomasz Wajda Arkadiusz Kamil Wójcik Bartłomiej Lekki

Dane pomógł uzupełnić: kostek1 - dziękujemy