Trzy punkty zostają w Szczecinie
autor: meW niedzielnym spotkaniu 3. Kolejki piłkarskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała Piast Gliwice 1:0, a jedyne trafienie w spotkaniu zanotował w 34 minucie Jean Carlos Silva. Portowcy w spotkaniu tym zaprezentowali się dość słabo, z pewnością spory wpływ na to miały kontuzje czterech podstawowych graczy szczecińskiej drużyny, jednak nawet gorsza dyspozycja wystarczyła Pogoni do zdobycia trzech punktów.
W pierwszych 45 minutach kibice zgromadzeni na trybunach szczecińskiego obiektu z trudem mogli doliczyć się jakiś pozytywnych akcentów. Mocno osłabiona przez kontuzje Rafała Kurzawy, Michała Kucharczyka, Damiana Dąbrowskiego i Aleksandra Gorgona drużyna gorzej niż zazwyczaj radziła sobie na połowie rywali, a dodatkowo często sama tworzyła Piastowi okazje bramkowe. Tylko nieudolności gliwickich graczy ofensywnych Portowcy mogą zawdzięczać, że nie stracili bramki.

Na przerwę podopieczni Kosty Runjaica schodzili jednak prowadząc, choć, aby zdobyć bramkę potrzeba było sporej ilości szczęścia. Jean Carlos Silva zdecydował się na strzał z blisko 30 metrów, piłka odbiła się od obrońcy Piasta i powoli lecąc wpadła do siatki obok zdezorientowanego Frantiska Placha.

Po zmianie stron zbyt wiele się nie zmieniło, Pogoń prowadząć grała na zwolnionych obrotach, Piast natomiast wyglądał przez długi czas na pogodzonego z wynikiem. Z czasem goście zaczęli nieco przejmować inicjatywę, jednak to Pogoń stworzyła sobie stuprocentową okazję. Po szybkiej wymianie piłki Luka Zahović dostał się w pole karne, minął bramkarza, jednak z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Piast powinien doprowadzić do remisu na kwadrans przed końcem meczu. Po błędzie obrony piłka znalazła się w polu karnym, w zamieszaniu goście oddali strzał z bliska, który świetnie obronił Dante Stipica. W doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie prowadzenia miał Sebastian Kowalczyk, jednak jego strzał z rzutu wolnego pod poprzeczkę świetnie obronił Frantisek Plach.

Pogoń Szczecin ostatecznie pokonała Piast Gliwice 1:0 i po trzech meczach ma na swoim koncie 7 punktów.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne

relacjďż˝ dodaďż˝: WpV

Ekstraklasa (2021/2022)
Pogoń Szczecin Piast Gliwice
1 0
08-08-2021 15:00
widzów: Frekwencja 6400, Stadion Karłowicza 28 (Szczecin, Mieczysława Karłowicza 28)
1:0 - 34' - Jean Carlos Silva dodaj video
Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luís Mata - 21. Jean Carlos Silva (80' 41. Paweł Stolarski), 54. Maciej Żurawski (62' 61. Kacper Smoliński), 64. Kacper Kozłowski (80' 17. Mariusz Fornalczyk), 14. Kamil Drygas, 27. Sebastian Kowalczyk - 10. Luka Zahovič (74' 9. Piotr Parzyszek).

Piast: 26. František Plach - 20. Martin Konczkowski, 5. Tomáš Huk (84' 2. Ariel Mosór), 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek - 77. Arkadiusz Pyrka (68' 19. Michael Ameyaw), 18. Patryk Sokołowski, 6. Michał Chrapek, 17. Patryk Lipski (68' 16. Dominik Steczyk), 10. Kristopher Vida (76' 92. Damian Kądzior) - 11. Michał Żyro (46' 9. Alberto Toril).

żółta Kartka: Chrapek (Piast) sędzia: Tomasz Kwiatkowski - Michał Obukowicz, Michał Sobczak

Dane pomogli uzupełnić: WpV, royal447, emil123 - dziękujemy