Remis na Kaszubach
Zawodnicy drugiego zespołu Pogoni z jednym punktem wrócili z wyprawy na Kaszuby. W meczu sąsiadów z ligowej tabeli podopieczni trenera Ozgi zremisowali z GKS-em Przodkowo 1:1.

- Czujemy sporą złość, bo zasługiwaliśmy dzisiaj na zwycięstwo. Sami jesteśmy jednak sobie winni, bo przy tak dużej przewadze powinniśmy zdobyć drugą bramkę i zamknąć ten mecz - mówi szkoleniowiec Pogoni. Granatowo-bordowi na wyjazdowe spotkanie udawali się ze sporym optymizmem. W poprzednich spotkaniach Portowcy nie poprawili co prawda dorobku punktowego, ale dzięki bardzo dobrej grze napsuli mnóstwo krwi walczącym o awans Raduni Stężyca i Świtowi Skolwin. Na korzyść zawodników Dumy Pomorza przemawiała również historia - w ostatnim starciu to szczecinianie byli bowiem górą, pokonując reprezentanta Kaszub aż 5:1.
Rewanżowe spotkanie podopieczni trenera Ozgi również rozpoczęli ze sporym animuszem. Kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku na listę strzelców mógł wpisać się Kacper Zaborski, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Kilkanaście minut później napastnik Dumy Pomorza dostał szansę do rehabilitacji, ale znów górą był Patryk Kamola. - W pierwszych minutach byliśmy najbliżej otwarcia wyniku. Później nadal dominowaliśmy, ale brakowało z naszej strony konkretów. Mieliśmy bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie mogliśmy przedrzeć się pod pole karne. Spora w tym „zasługa” stanu murawy, który nie pozwalał grać tak, jak najbardziej lubimy - opowiada trener Ozga.

Otwarcie wyniku przyszło dopiero na początku drugiej połowy. Po faulu na Kacprze Zaborskim arbiter bez wahania odgwizdał rzut karny, który na raty wykorzystał Szymon Cybulski. - W poprzednich meczach sporo było słupków, poprzeczek. Piłka ewidentnie nie chciała wpaść. Tym razem dopisało nam trochę szczęścia - mówi szkoleniowiec Pogoni.

Pomimo bardzo dużej przewagi zawodnikom Dumy Pomorza nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końcowego gwizdka. Na dwie minuty przed końcem spotkania daleki wrzut z autu wykorzystał bowiem Dawid Klawikowski, który dość szczęśliwym strzałem zapewnił swojemu zespołowi cenny punkt. - Na pewno czujemy sporą złość, bo zasługiwaliśmy dzisiaj na zwycięstwo. Mieliśmy bardzo dużą przewagę, rywal praktycznie niczym nie był w stanie nam zagrozić. Sami jesteśmy jednak sobie winni, bo powinniśmy zdobyć drugą bramkę i zamknąć ten mecz. Ogólnie chłopakom należy się jednak ogromny szacunek, bo zasuwali na 100% - podsumowuje trener Ozga.

0:1 Szymon Cybulski (k) 47′
1:1 Dawid Klawikowski 88′

Pogoń II Szczecin (wyjściowy skład): Ł.Łęgowski - Pach, Kuzko, Białczyk, Kwiecień - Wawrzynowicz, Ława - Cybulski, Łukasiak, Zaborski - Martyn
�r�d�o: pogonszczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213