Zwycięstwo Światowida w Karlinie
W środę w Karlinie piłkarscy weterani z Łobza rozegrali awansem mecz 20 kolejki Pomorskiej Ligi Oldbojów.
Na drodze 20 piłkarzy Światowida stanął broniący się przed spadkiem zespół Sokoła Feretii. Goście dysponujący bardzo mocnym składem od początku nadawali ton grze. Spokojnie rozgrywali piłkę wypracowując sobie kilka okazji do zdobycia bramki, niestety skuteczność strzałów na bramkę pozostawiała wiele do życzenia. Niemoc łobzian została zakończona w momencie dośrodkowania Poniewiery i precyzyjnego strzału Skrobińskiego. Jak zwykle po zdobyciu bramki przyjezdni oddali inicjatywę gospodarzom, którzy stworzyli dwie dogodne sytuacje by poprawić wynik meczu. Niestety przytomna interwencja Krakusa i Rośczaka zapobiegła stracie bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od składnej akcji Pawlak - Jabłoński, ten drugi płaskim strzałem zmusił do kapitulacji golkipera Sokoła. Następne minuty meczu to spokojna i rozsądna gra Światowida, zwieńczeniem rozważnej gry był przytomny, a zarazem zaskakujący strzał po "krótkim słupku" Zajaczkowskiego.

Po bramce popularnego"Zająca" nastąpił okres rozprężenia w szykach łobzian w efekcie czego z wyniku 3:0 zrobiło się 3:2 i wiarę w zwycięstwo zwietrzyli miejscowi. Byli blisko wyrównania, ale napastnik Sokoła przestrzelił w sytuacji sam na sam z Rośczakiem. Podenerwowany takim obrotem sprawy Poniewiera, wziął sprawy w swoje ręce, a tak po prawdzie nogi minął na małej przestrzeni trzech obrońców z Karlina i wyłożył tzw. "patelnie" Jabłonskiemu, który dopełnił formalności. Na zmianę wyniku miejscowym zabrakło już czasu.

Skład Światowida: Rośczak- Krakus, Sygnowski, Druch, Włodarz, Pawlak, Rosiński, Sadowski, Blacharski, Sikora, Poniewiera, Zajączkowski, Skrobiński, Jabłoński, Urbański Zdzisław i Mirosław, Gatner, Rzeźnik, Mrozewicz