Wygrana Kotwicy
autor: Karol SkibaNietypowo, bo w środę w zaległym meczu Czarodzieje z Wydm zmierzyli się w hali Milenium ze Zniczem Pruszków. Obie drużyny przystąpiły do spotkania osłabione. W drużynie z Pruszkowa zabrakło kapitana Mateusza Szweda, natomiast w Kotwicy zabrakło kontuzjowanego Norberta Kulona oraz Filipa Struskiego. Mecz rozpoczęliśmy piątką Piotr Robak, Szymon Pawlak, Hubert Wyszkowski, Mateusz Stawiak, Michał Sadło. Początek spotkania należał zdecydowanie do Czarodziejów z Wydm za sprawą dobrej gry Pawlaka i Wyszkowskiego. Pod koniec kwarty drużynie z Pruszkowa udało się zmniejszyć straty do raptem kliku punktów. Efektownie kwartę wsadem i akcją 2+1 po stronie gości zakończył Pawlak. Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 19-15.
Po krótkiej przerwie Znicz szybko odrobił straty za sprawą celnych rzutów z dystansu Janika i Czosnowskiego. Gościom udało się wyjść na kilku punktowe prowadzenie, które częściowo udało się zniwelować Czarodziejom z Wydm przed dużą przerwą. Na przedostatnią kwartę bardziej skoncentrowani wyszli gospodarze, którzy bardzo szybko wykorzystali błędy Znicza czego efektem była seria 10-0. Dopiero po 3 minutach kwarty pierwszy celny rzut po stronie gości oddał Janik. Obraz gry nie uległ zmianie, a Czarodzieje z Wydm przed ostatnią kwartą prowadzili 56-43. Ostatnia kwarta to pełna kontrola spotkania przez Kotwicę, która powiększała swoje prowadzenie do blisko 20 punktów. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Kotwicy 72-56. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 72:56 (19:15, 18:23, 19:5, 16:13)