Victoria SP 2 wygrała z Victorią
Sianowianki trochę zmęczone szybką poranną pobudką i kilkugodzinną podróżą nie najlepiej rozpoczęły spotkanie. Już w 6 minucie o mało co nie straciły bramki. Na szczęście wróciła Wiktoria Ostróżka i wybiła piłkę, która zmierzała do bramki. Podrażnione tą sytuacją piłkarki Victorii SP 2 wzięły się do roboty i zaczęły stwarzać sytuacje strzeleckie, które powinny kończyć się bramkami. Najlepsza strzelczyni zespołu Malwina Grzelak zmarnowała trzy setki. Najpierw w 9, potem w 14 i następnie w 29 minucie. W międzyczasie w 11 minucie po bardzo ładnej indywidualnej akcji Wiktorii Robakowskiej piłkę otrzymała Marta Fil i pewnym strzałem wyprowadziła sianowianki na prowadzenie 1:0.
Piłkarki z Osielska przetrzymały napór sianowianek i ambitnie walczyły o zmianę rezultatu. I to im się udało. Po ładnej zespołowej akcji w 36 minucie strzeliły swoją pierwszą bramkę w III lidze , a autorką jej była Angelika Klarczyk. Niestety nie nacieszyły się długo wynikiem remisowym , bo już w 38 minucie Malwina Grzelak zrewanżowała się za wcześniejsze pudła i bardzo ładnym uderzeniem w okienko wyprowadziła sianowianki na prowadzenie 2:1. Dwie minuty później ponownie Malwina Grzelak mogła podwyższyć rezultat meczu ale niestety zmarnowała doskonałą okazję.

Tuż po przerwie w 47 minucie akcję Wiktorii Robakowskiej wykończyła Oliwia Żywanowska i piłkarki Victorii SP 2 prowadziły 3:1. I wydawało się ,że jest już po meczu. Jednak tak się nie stało i w 49 minucie po błędzie sianowskiej obrony gospodynie strzeliły kontaktową bramkę na 2:3 po strzale Pauliny Sadowskiej. I uwierzyły, że mogą wygrać mecz albo chociaż zremisować. I to one przejęły inicjatywę w meczu i były lepsze w drugiej połowie. Na szczęście dobrze spisywała się sianowska obrona i  bramkarka Oktawia Kaszewska, która nie dopuściła do straty gola i wyrwania sobie zwycięstwa w meczu. Tak więc sianowianki zaczęły od zwycięstwa w nowych rozgrywkach III ligi, ale nie przyszło ono łatwo. Trener Jędrzej Bielecki i pomagający mu Rafał Orlicki oraz kierownik zespołu pomimo wygranej nie byli zadowoleni z gry swoich podopiecznych. Cieszą 3 punkty, ale dyspozycja naszych zawodniczek nie jest najlepsza. Jednak w miarę upływu czasu liczymy ,że forma będzie zwyżkowała. Minusem była gra cały mecz w dziesiątkę. Pojechaliśmy do Żołędowa (gdzie na bardzo dobrej murawie odbywał się mecz) co prawda w 11 ale z powodu problemu , o którym nie chcemy mówić jedna z naszych zawodniczek przesiedziała cały mecz na ławce. Mimo to daliśmy sobie radę i dziewczyny trzeba pochwalić za wygraną. Następny mecz rozegramy już w środę 9 września o godz.17.00 w Policach i będzie to spotkanie półfinałowe Pucharu Polski Kobiet z MKS Olimpia II Szczecin. Natomiast ligowe spotkanie jest zaplanowane 12 września o godz. 14.00 w Sianowie a naszym przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Wiktoria Studzińska, Karolina Kawałek, Anita Czerwik, Wiktoria Ostróżka, Marta Fil, Oliwia Żywanowska, Malwina Grzelak, Wiktoria Robakowska i Klaudia Majerczak.

VICTORIA NIEMCZ OSIELSKO-UKS VICTORIA SP2 SIANÓW 2:3(1:2)
11 min. 0:1 Marta Fil
36 min. 1:1 Angelika Klarczyk
38 min. 1:2 Malwina Grzelak
47 min. 1:3 OliwiaŻywanowska
49 min. 2:3 Paulina Sadowska
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria SP2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

III liga Kobiet Makroregionalna (2020/2021)