skryba1213
Szczęśliwy remis Portowców
autor: pogonszczecin.plPierwsze domowe spotkanie w nowym sezonie nie będzie długo wspominane przez kibiców Pogoni Szczecin. Portowcy będąc wyraźnym faworytem meczu, tylko zremisowali z Wisłą Kraków - 2:2. Podopieczni Kosty Runjacia mocno dziś rozczarowali swoją postawą, choć pod koniec pojedynku uśmiechnęło się do nich szczęście i udało się im w ostatniej akcji wywalczyć punkt. Fani szczecińskiej drużyny nie mogą być zadowoleni z dzisiejszego stylu gry oraz sposobu rozgrywania akcji. Piłkarze ze Szczecina grali dziś zbyt wolno, zbyt czytelnie, zbyt bojaźliwie. Przede wszystkim rzucała się w oczy zła forma fizyczna piłkarzy z Grodu Gryfa. Należy jednak docenić walkę do samego końca oraz szanować osiągnięty rezultat.

Wisła wyśmienicie rozpoczęła spotkanie, bo już w 3. minucie wyszli prowadzenie. Maciej Sadlok zagrał prostopadle w pole karne gospodarzy, a nie pilnowany przez obrońców Jean Carlos Silva klatką piersiową idealnie przyjął piłkę i ekwilibrystycznym uderzeniem z woleja umieścił ją w siatce (0:1). Goście nie dzierżyli długo przewagi, gdyż 5 minut później po składnej akcji Portowców niefortunną interwencję zaliczył Lukas Klemenz - próbował przeciąć płaskie zagranie po ziemi i wpakował futbolówkę do swojej bramki (1:1).
Pogoń starała się potem cierpliwie budować ataki, lecz nie przynosiło to zamierzonych rezultatów. Krakowianie nastawieni byli na grę z kontrataku i w 33. minucie po stracie Kamila Drygasa dogodną szansę miał strzelec pierwszego gola - Jean Carlos - lecz nieczysto trafił w futbolówkę, a strzał okazał się niecelny. Podopiecznym Kosty Runjaicia brakowało szybszego tempa w rozegraniu akcji. Na rozmontowanie głęboko ustawionej defensywy Wisły potrzebny był element zaskoczenia. Niestety, na niekorzyść kibiców zgromadzonych stadionie brakowało niekonwencjonalnych rozwiązań w ofensywie.

Tuż po gwizdku wznawiającym pojedynek Wiślacy mieli okazję, by ponownie wyjść na prowadzenie. Dość mocno zakotłowało w polu karnym Portowców, ale skuteczną interwencją Damian Dąbrowski oddalił zagrożenie. Na Pogoń podziałało to pobudzająco, gdyż za moment Michał Kucharczyk minął na zamach jednego z defensorów Wisły, lecz jego mocne uderzenie sparował do boku dobrze ustawiony bramkarz gości - Mateusz Lis. Następnie bliski szczęścia był Kacper Smoliński. Piłka po jego uderzeniu głową przeszła tuż obok słupka.

Gdy wydawało się, że szczecinianie ucieszą publikę, to drużyna spod Wawelu w 56. minucie strzeliła drugą bramkę. Goście szybko i z pomysłem wyprowadzili atak. Najpierw Yaw Yeboah zagrał długą przekątną piłkę do Stefan Savicia, a pomocnik z Czarnogóry sprytnie podał w pole karne do Victora Moya „Chuca”, który z zimną krwią udanie zwieńczył całą akcję (1:2). Obrońcy Pogoni kolejny raz ułatwili skuteczną finalizację ataku, gdyż ponownie zostawili zbyt dużo wolnej przestrzeni zawodnikowi z Krakowa. Wisła mogła kilka minut później całkowicie odebrać Portowcom nadzieję na zwycięstwo. Fatos Beciraj znalazł się w sytuacji sam na sam z Dante Stipicą, jednak nie był nawet w stanie oddać uderzenia w światło bramki.

Trener Runjaić wykorzystał wszystkie 5 zmian. Miało dać to potrzebny impuls, nadać lepszy rytm gry. Zmiennicy nie odmienili oblicza spotkania. Pogoń pisząc przenośnie, biła głową w mur. Wprawdzie wprowadzony na plac gry Adrian Benedyczak miał szansę na to, by wyrównać stan meczu, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

W ostatniej akcji - w 4. minucie doliczonego czasu gry - udało się Pogoni uniknąć gorzkiej porażki. Rzut rożny egzekwował Damian Dąbrowski, a do piłki najwyżej wyskoczył Konstantin Triatafyllopoulos i umieścił ja siatce. Na trybunach i na ławce trenerskiej radość była ogromna. Trzeba jednak napisać otwarcie - była to łyżka miodu w beczce dzięgciu (2:2).

2:2 - 90' - Konstantinos Triantafyllopoulos
POGOŃ: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia - 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (54. Maciej Żurawski 64' ), 20. Alexander Gorgon (25. Paweł Cibicki 80' ), 61. Kacper Smoliński (16. Santeri Hostikka 68' ), 18. Michał Kucharczyk (27. Sebastian Kowalczyk 68' ) - 9. Adam Frączczak (19. Adrian Benedyczak 64' )

WISŁA: 1. Mateusz Lis - 2. Rafał Janicki, 4. Maciej Sadlok, 5. Lukas Klemenz (77. Stefan Savić 46' ) - 6. Vullnet Basha (7. Michał Mak 84' ), 10. Gieorgij Żukow, 18. Chuca (9. Rafał Boguski 84' ), 33. Dawid Abramowicz, 40. Yaw Yeboah (19. David Niepsuj 65' ), 43. Dawid Szot, 15. Jean Carlos Silva (11. Fatos Beqiraj 65' )

Żółte Kartki: Smoliński, Gorgon - Sadlok sędzia: Mariusz Złotek (gł.)- Sebastian Mucha, Jakub Ślusarski (as.)- Artur Aluszyk (tech.), Paweł Raczkowski, Radosław Siejka (VAR)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, Bengoro, emil123 - dziękujemy