Rezerwiści KP pokonują GKS Mierzyn
autor: PszczółekW dzisiejszym sparingu rozgrywanym na sztucznej nawierzchni rezerwy Klubu Piłkarskiego POLICE pokonały GKS Mierzyn 4:2. Dwa gole zdobył Damian Górski, po jednym Kamil Bieniek oraz Łukasz Wronka.

KP II POLICE (pierwsza połowa): Kopociński - Echaust M., Bieniek, Błanek, Echaust A., Wronka K., Pachulski, Gogarowski, Staszewski, Górski,, Wydurski

KP II POLICE (druga połowa): Majsak - Bieniek, Sobczak, Echaust M., Kieler, Gogarowski, Staszewski, Wakatinakis, Bednarski, Górski, Wronka Ł.

GKS Mierzyn: Jadkowski - Kaczmarczyk, Kaczorowski, Kaczmarczuk, Maciejewski, Maciejewski, Machiński, Granowski, Czerbiński, Podgórski, Gutkowski

Ławka GKS: Barański, Wolski, Piorun, Rutkowski, Brach, Świerzyński

Tak jak w poprzednim meczu i tym razem rezerwiści dość szybko objęli prowadzenie w meczu. W 6 minucie spotkania po dośrodkowaniu z prawej strony Kamil Bieniek wykorzystał błąd obrony GKS i posłał piłkę do bramki z bliskiej odległości. GKS odpowiedział 9 minut później gdy Maciej Kaczorowski posłał piłkę między obrońcami do Macieja Maciejewskiego, a ten w sytuacji sam na sam zdobył gola. Po siedmiu minutach przyszła kolej na odpowiedź policzan, tym razem po faulu na 30 metrze jeden z zawodników KP podcinką posłał piłkę do Damiana Górskiego a ten silnym strzałem zza pola karnego wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Mimo kilku znakomitych okazji ze strony KP do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Po przerwie oba zespoły rzuciły się do ataku jednak to goście zdobyli gola. W 57 minucie gola dla GKS zdobył ponownie Maciej Maciejewski. Po 14 minutach policzanie ponownie wyszli na prowadzenie tym razem nie oddając go do końca spotkania. Petre Gogarowski wrzucił piłkę za linię obrony, do piłki z linii obrony ruszył Łukasz Wronka, po czym spokojnie posłał do bramki. Sześć minut później Wronka zagrał na dobieg za linię obrońców, do piłki doszedł Damian Górski który po profesorsku minął bramkarza i spokojnie strzałem do pustej bramki zdobył gola. Cieszy bardzo dobra dyspozycja Górala który w dwóch ostatnich meczach zdobył pięć goli. Miejmy nadzieję, że zawodnik ten wiosną nadal będzie grał w barwach żółto-zielonych.

Ciekawostką tego spotkania jest to, że w barwach GKS Mierzyn wystąpił Maciej Kaczorowski, piłkarz znany w regionie z gry w Pogoni Szczecin z którą zdobył wicemistrzostwo Polski w sezonie 2000/01.

Sparing: KP II POLICE - GKS Mierzyn 4:2 (2:1)
data: 16-02-2008 10:30
miejsce: Police, Boisko ze sztuczną nawierzchnią