Rezerwy Pogoni lepsze od Chemika
autor: aszef Rezerwy Pogoni Szczecin pokonały Chemika Police 2:1. - Musieliśmy dzisiaj wznieść się na wyżyny, bo rywal postawił nam trudne warunki. Wytrzymaliśmy jednak tempo spotkania, zdobyliśmy dwie bramki i możemy cieszyć się ze zwycięstwa - mówił trener Cretti.

W wyjściowym składzie szczecińskiego zespołu od początku wystąpili akub Bursztyn, Hubert Matynia i Adam Frączczak. Ze względu na pobyt na zgrupowaniach reprezentacji juniorskich zabrakło Kacpra Kozłowskiego, Jędrzeja Grobelnego i Marcela Wędrychowskiego. Od początku meczu przewagę osiągnęli policzanie, którzy kilkakrotnie zameldowali się w szesnastce Portowców. - Chemik nie czekał na nasze działania, tylko sam chciał wziąć sprawy w swoje ręce i sprowokować nas do błędu. Muszę przyznać, że podoba mi się ta filozofia. Sytuacja punktowa może jeszcze o tym nie świadczy, ale widać, że w Policach wykonują dobrą robotę - komplementował rywala trener Cretti.
W 23 minucie Chemik objął prowadzenie po bramce Andriya Protasenki. Policzanie mieli rzut karny, który obronił Bursztyn, ale przy dobitce Ukraińca nie miał już szans.

120. sekund później granatowo-bordowi doprowadzili do remisu, strzał Kalenika wybronił Brzozowski, ale dobitka Adama Frączczaka i piłka wpadła do siatki. - Reakcja po stracie bramki to dla mnie największy pozytyw tego meczu. Szybko wyrównaliśmy, a później już kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia - ocenił trener Cretti. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 55. minucie szczecinianie przeprowadzili akcję, która ostatecznie zapewniła im komplet punktów. Frączczak dograł futbolówkę do Gracjana Kuśmierka, a ten skierował piłkę do siatki i dał prowadzenie Pogoni II. - To było trafienie w stylu Gracjana. Jeszcze w juniorach też zdobywał takie bramki. Cieszę się, że w taki sposób wrócił do zespołu - mówił szkoleniowiec Pogoni.

Kolejne minuty, to kolejne próby gospodarzy do podwyższenia wyniku. Na szczęście nie powtórzył się scenariusz z Janikowa i komplet punktów pozostał w Grodzie Gryfa.
- Musieliśmy dzisiaj wznieść się na wyżyny, bo rywal postawił nam trudne warunki. Wytrzymaliśmy jednak tempo spotkania, zdobyliśmy dwie bramki i możemy cieszyć się ze zwycięstwa - podsumował mecz trener Cretti.

0:1 Andriy Protasenko 23′
1:1 Adam Frączczak 25′
2:1 Gracjan Kuśmierek 55′

Pogoń II Szczecin: Bursztyn - Pach, Kuzko (46′ Kuśmierek), Szcześniak, Matynia - Smoliński, Graczyk - Starzycki (78′ Maćkowski), Cichoń, Kalenik (90′ Kwiecień) - Frączczak

2:1 - 57' - Gracjan Kuśmierek
Pogoń II: 33. Jakub Bursztyn - 3. Hubert Matynia, 4. Kryspin Szcześniak, 5. Jakub Kuzko (46' 18. Gracjan Kuśmierek), 2. Fabian Pach - 11. Oskar Kalenik (90' 14. Michał Kwiecień), 8. Michał Graczyk, 6. Kacper Smoliński, 10. Kacper Cichoń, 7. Błażej Starzycki (80' 16. Rafał Maćkowski) - 9. Adam Frączczak.

Chemik: 1. Patryk Brzozowski - 3. Paweł Szewczykowski, 17. Paweł Odlanicki-Poczobut, 5. Adam Wiejkuć, 22. Adrian Kołat, 23. Daniel Kowalczyk (46' 24. Borys Jałoszyński), 6. Jarosław Jóźwiak (75' 16. Sebastian Rudnik), 26. Bartosz Ława, 21. Mariusz Bedliński (85' 7. Mateusz Kowalczyk), 8. Andriy Protasenko, 13. Szymon Kapelusz.

żółte kartki: Kołat, Kapelusz (Chemik). sędzia: Denis Błaszczak - Marcin Janawa, Piotr Barański

Dane pomogli uzupełnić: szakir, PAPUGA73 - dziękujemy