Wygrana wzmocnionych rezerw
autor: Aszef W 3 kolejce III ligi zespół rezerw Pogoni Szczecin zmierzył się z Górnikiem Konin. Po zaciętym meczu Portowcy pokonali rywali 2:1. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze znad Odry awansowali na 5 miejsce w ligowej tabeli.

Rozgrywanie serii gier w środku tygodnia umożliwiło trenerowi Pawłowi Crettiemu włączenie do składu zawodników z I drużyny. Tego dnia szansę występu otrzymali m.in. bramkarz Jakub Bursztyn oraz Igor Łasicki. Do przerwy kibice zgromadzeni na remontowanym stadionie przy ul. Twardowskiego nie ujrzeli żadnych bramek.
Dopiero druga część gry przysporzyła widzom emocji. W 53 minucie na indywidualną akcję zdecydował się 16-letni Kacper Kozłowski, który po minięciu 3 obrońców Górnika wyszedł sam na sam z Klaudiuszem Kurkiem. Pierwszy strzał Kozłowskiego obronił bramkarz, ale przy dobitce był już bezradny i to Pogoń objęła prowadzenie 1:0.

Parę minut potem goście wyrównali stan meczu dzięki trafieniu Damiana Przybyszewskiego. Podrażnieni tą sytuacją młodzi piłkarze ze Szczecina ruszyli zdecydowanie do ataku. Tuż przed 80 minutą udało się ponownie pokonać bramkarza gości. Stało się to za sprawą Damiana Pawłowskiego, powracającego z rocznego pobytu na wypożyczeniu w Suwałkach. Górnicy wprawdzie próbowali w końcówce popsuć udany występ Bursztyna, lecz ich starania okazały się całkowicie bezskuteczne.

Pogoń II Szczecin - Górnik Konin 2:1 (0:0)
1:0 Kacper Kozłowski 54'
1:1 Dawid Przybyszewski 69'
2:1 Damian Pawłowski 78'

Pogoń II Szczecin: Bursztyn - Pach (81' Szcześniak), Łasicki, Kuzko, Matynia - Smoliński (67' Cichoń), Pawłowski - Wędrychowski, Kozłowski, Kalenik (46' Starzycki) - Benedyczak (87' Graczyk)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Jakub Staszak, Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Szymon Bartosik (71' Patryk Szymaniak), Maciej Adamczewski (85' Paweł Błaszczak), Taras Jaworski, Dawid Kalinowski (58' Patryk Olczyk), Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (46' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne, pogonszczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: yodastars