Sparingi: Piast Chociwel - Ina Ińsko 2:2

autor: rudy66
W niedzielne popołudnie na bocznym boisku w Chociwlu miejscowy Piast (3 miejsce V liga) podejmował zespół lidera II grupy A klasy Inę Ińsko.

Spotkanie bylo rozgrywane 2 razy po 40 minut. Przy dość kiepskim stanie boiska piłkarze obu drużyn stworzyli dobre widowisko. Mimo wielu okazji do strzelenia bramki pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Można było odnieść wrażenie, że Ina powoli przejmuje inicjatywe. Na drugą część spotkania trener Janusz Skrobiński przygotował inny wariant taktyczny. Od razu widać było to na boisku, Piast przeprowadzał coraz to groźniejsze akcje. Skutek to przyniosło w 50 minucie, kiedy to po prezencie obrońców Iny, prowadzenie objął Piast...

Jednak już w 55 minucie Ina przeprowadza składną akcję, Marek Safarzyński w idealnej sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela w słupek. Za chwilę Safarzyński rehabilituje się za zmarnowaną okazję i tym razem nie daje szans Markowi Ufnalowi. W 65 minucie Ina wychodzi na prowadzenie, aktywny Michał Klym oddaje strzał, Ufnal broni lecz wypuszcza piłkę z rąk i Piotr Szymczak skutecznie dobił piłkę do bramki. Wydawało się już, że Ina dowiezie ten dobry rezultat do końca, jednak 3 minuty przed końcem obrońcy dają kolejny prezent napastnikom Piasta i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Trzeba jeszcze odnotować, że prawie przez cała drugą połowę w ekipie Iny bronił bramkarz Piasta, który zastąpił Kube Furmana - został on słusznie usunięty przez sędziego za niesportowe zachowanie.

Podsumowując dzisiejszy sparing cieszy postawa zawodników Iny. Mieszanka zawodników doświadczonych oraz naszej młodzieży wypadła bardzo pozytywnie. Na tym etapie przygotowań do sezonu dzisiejszy wynik jest dobrym osiągnięciem.
Więcej o przygotowaniach Iny Ińsko - daty treningów oraz sparingów zamieszczone są na oficjalnej stronie klubu.

relacjďż˝ dodaďż˝: pyzacz

Sparingi: Piast Chociwel - Ina Ińsko 2:2 (0:0)
data: 20-01-2008