Świt rozbił Gwardię
autor: ArielPiłkarze Świtu Szczecin nie pozostawili złudzeń i rozgromili przy Stołczyńskiej Gwardię Koszalin 5:0.

Spotkanie rozstrzygnęło się już zasadniczo w pierwszym kwadransie, podczas którego podopieczni Andrzeja Tychowskiego zdobyli 3 bramki.
Od pierwszego gwizdka było widać, który z zespołów będzie tego dnia dyktował warunki na boisku. Świtowcy potwierdzili to bardzo szybko zdobyciem bramki, kiedy to po zagraniu z boku pola karnego Szymon Emche uprzedził bramkarza rywali i wpakował piłkę do siatki. Kibice nie zdążyli jeszcze ochłonąć po pierwszej bramce, a było już 2:0, tym razem to Paweł Krawiec pokonał Adriana Hartleba. W 14 minucie na strzał z dystansu wolejem zdecydował się obrońca Mateusz Kosacki i trafił kapitalnie, bo w samo okienko podwyższając na 3:0. Po tym ciosie przyjezdnym odechciało się wszystkiego, ale mimo to nie dali sobie wbić w tej części gry kolejnych bramek, choć Świt miał ku temu okazje.
Po przerwie stroną przeważającą byli nadal piłkarze z północnego Szczecina, którzy dążyli do zdobycia kolejnych bramek, lecz brakowało im skuteczności. Podopieczni Wojciecha Polakowskiego próbowali od czasu do czasu kontratakować, ale poważniej nie zagrozili bramce Oskara Rechtzigela. Tymczasem w 68 minucie Paweł Krawiec wykorzystał długie podanie, świetnie przyjął piłkę w polu karnym i posłał ją do siatki rywali nad interweniującym brakarzem z Koszalina. Długo tego dnia bez gola pozostawał nasz najlepszy strzelec Adam Nagórski, jednak w końcu 10 minut przed końcem mocnym strzałem w długi róg zdobył swoją 16 bramkę w sezonie i ustalił wynik derbów Pomorza na 5:0 dla Świtu.

Wygrana z Gwardią była najwyższym ligowym zwycięstwem w obecnym sezonie, na które gospodarze bezdyskusyjnie zasłużyli. Goście nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy błękitno-niebieskich i po serii 3 kolejnych zwycięstw zaznali goryczy porażki. Niedzielny mecz był również świętem najmłodszych, którzy bawili się w najlepsze na dmuchanych zamkach i innych atrakcjach zorganizowanych przez Klub oraz Lokalną Organizację Gospodarczą z okazji Dnia Dziecka.

Następne spotkanie z udziałem Świtu to kolejny pojedynek derbowy, tym razem w derbach Szczecina zagramy w czwartek 6 czerwca przy Twardowskiego z Pogonią. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy!

relacjďż˝ dodaďż˝: dyroSwitu