PP: Błękitni wygrywają w Maszewie
Piłkarze Błękitnych Stargard pokonali dziś występująca w klasie okręgowej Masovie Maszewo 2:5 zapewniając sobie tym samym awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu regionalnym.
Wynik byłby wyższy na korzyć czwartoligowca gdyby nie boisko na którym było rozgrywane spotkanie.

- Byliśmy pewni że zagramy na głównej płycie boiska. Zostaliśmy jednak wysłani na boczne boisko którego wymiary przypominały hale sportową - mówił po meczu Robert Gajda, trener Błękitnych.

Już w ósmej minucie Łukasz Karasiak zastępujący kontuzjowanego Bartłomieja Zdnuka znalazł się sam na sam z miejscowym bramkarzem i otworzył wynik spotkania.

Chwilę później zapędy gospodarzy drugą bramkę przytemperował grający trener Błękitnych Robert Gajda.

W 12. minucie powinno być 0:3 jednak strzał Przemysława Filochy obronił nie najgorzej spisujący się tego dnia Radosław Seniuk.
W 18. i 38. minucie zatrzęsła się cała bramka miejscowych. Najpierw piłka trafiła w słupek a następnie nowy nabytek biało-niebieskich Tomasz Królak trafił w poprzeczkę.

Na pięć minut przed końcem piłkę w pole karne wrzucił Filocha a Gajda nie dał najmniejszych szans Seniukowi. Jeszcze w ostatniej akcji pierwszej połowy wynik podwyższył Łukasz Karasiak.

Po przerwie gra gospodarzy się nieco ożywiła. Jednym efektem tego była bramka Marcina Zwolaka bezpośrednio z rzutu wolnego.

W 63. minucie Saniuk obronił ładny strzał Królaka a słupek po uderzeniu Mateusza Jureczko uratował go od wyciągnięcia kolejny raz piłki z siatki.
Dziewięć minut przed końcem Królak uruchomił Jureczkę a ten zdobył piątką bramkę dla stargardzian. Okazję na podwyższenie wyniku miał jeszcze Wojciech Greguła ale jego strzał z lewej nogi trafił w ręce bramkarza. W 84. minucie po zamieszaniu w polu karnym Błękitnych piłkę do siatki skierował Robert Izdebski.

Masovia Maszewo - Błękitni Stargard 2:5

Zwolak (48), Izdebski (84) - Ł. Karasiak (8, 45), Gajda (10, 40), Jureczko (81)

Błękitni Stargard: Kaczmarczyk – Procyk, Gibas, Pustelnik (54 Jankowski), Markiewicz (60 Rybka), Królak, Ł. Karasiak (66 D. Karasiak), Greguła Jureczko, Gajda (70 Inczewski), Filocha.

relacjďż˝ dodaďż˝: hopkins

PP: Masovia Maszewo - Błękitni Stargard Szczeciński 2:5
data: 08-03-2008 12:00
miejsce: Maszewo

Mecz V rzutu piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego region szczeciński.

Masovia Maszewo - Błękitni Stargard Szczeciński 2:5

sędzia: Królikowski, Duklanowski, Nagadowski