Wygrana z Remorem
autor: P. SkibaW dniu wczorajszym na Euroboisku w Drawsku Pomorskim graliśmy już trzeci sparing, a przeciwnikiem była drużyna Remor Recz, która na co dzień występuje w Grupie 5 - tej Szczecińskiej B - Klasy.

Tym razem mecz był rozgrywany tradycyjnym systemem 2x45 min. Pierwsza połowa to przewaga na całym boisku naszej drużyny, która utrzymywała się długo przy piłce stwarzając sobie dogodne sytuacje lecz brakowało dobrego wykończenia. Ale jak to mówią 'co się odwlecze to nie uciecze' i tak koronkowe zagranie w środku pola i dogranie do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Szymona Łukawskiego, a ten silnym strzałem nie daje szans bramkarzowi, który musi wyciągać futbolówkę z bramki.
Sokół nie zwalniał i nadal atakował bramkę przyjezdnych, tym razem Mateusz Terefeńko dogrywa w pole karne, a jeden z obrońców próbując wybić piłkę, ale trafia do własnej bramki. Remor miał pod koniec dwie dogodne sytuacje, jedną obroniła nasz bramkarz, zaś druga podobna sytuacja nasz bramkarz wyszedł lecz lecz piłka wyślizgnęła mu się z rąk, a napastnik pakuje piłkę do pustej bramki. W drugiej połowie to Goście wyszli odważniej do przodu co poskutkowało bardzo szybko. Pewne wyjście bramkarza, lecz minimalnie spóźnione i sędzia dyktuje karny, który nie zostaje wykorzystany i piłka leci nad bramką. Kolejna akcja to już typowe 'ABC Futbolu' dogranie na skrzydło, płaskie dośrodkowanie po ziemi i strzał w krótki róg i bramkarz bez najmniejszych szans. Sokół po tej straconej bramce się szybko obudził i miał dogodne sytuacje, ale ponownie brak wykończenia.

Rzut rożny dla Gospodarzy, do piłki podszedł Szymon Łukawski i świetnym dośrodkowaniem znalazł Adama Kozaka, który głową umieszcza piłkę w bramce. Prostopadłe zagranie do Mateusza Terefeńko, który widowiskowym zwodem mija bramkarza i trafia do pustej bramki. W końcówce meczu okazje do zdobycia bramki miał Tomek Michota, lecz piłka zatrzymała się na linii bramkowej. Kolejny sparing za nami, jest zwycięstwo to cieszy, ale największą radość sprawia to, że wszystko zaczyna się układać, zespół bo dłuższej przerwie zaczyna się rozumieć.

Następny sparing już za tydzień, a przeciwnikiem będzie Spójnia Świdwin. Sobota 09.02.2019, godz. 13.00 - Euroboisko Drawsko Pom.

relacjďż˝ dodaďż˝: buenosaires1993