Niespodzianka w Chojnicach
autor: AszefPogoń '04 Szczecin odniosła drugie zwycięstwo w obecnym sezonie Futsal Ekstraklasy. 'Zero-Czwórka' pokonała w meczu wyjazdowym Red Devils Chojnice 4:2.

Od pierwszego gwizdka zaznaczyć swoją siłę chcieli gospodarze, ale dobrze w bramce spisywał się Szklarz. Z każdą kolejną minutą do głosu zaczynali dochodzić szczecinianie, aż udało im się wyjść na prowadzenie. Przygórzewski wstrzelił piłkę mocno w pole karne, a tam dobrze znalazł się Jakubiak i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pogoń nie cieszyła się jednak z niego długo, ponieważ po rzucie rożnym wyrównał Laskowski. Nie zmieniło to jednak sytuacji na parkiecie i dalej kolejnego trafienia szukali przyjezdni. Doczekali się jej w 15. minucie, kiedy piłkę do własnej bramki skierował Sobański. Do przerwy udało się Portowcom utrzymać wynik i mieliśmy małą niespodziankę w Chojnicach.
Szybko w drugiej połowie mieliśmy jednak wyrównanie. Ładną indywidualną akcją popisał się Kąkol i precyzyjnym strzałem pokonał Szklarza. Długo też nie musieliśmy czekać na kolejne trafienie 'Zero-Czwórki'. Piłka szczęśliwie trafiłą do ustawionego przed polem karnym Jakubiaka, a ten sprytnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Rozpoczął się napór gospodarzy i bardzo dobra dyspozycja między słupkami Szklarza, który raz po raz skutecznie interweniował. W 36. minucie mogliśmy się jednak cieszyć z kolejnej bramki Pogoni, ponieważ Maćkiewicz pokazał z czego jest znany najbardziej i z rzutu wolnego zadał decydujący cios. Czerwone Diabły wycofały jeszcze w końcówce bramkarza, ale więcej bramek w Chojnicach już nie zobaczyliśmy. Dla Portowców jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie, ale arcyważne, ponieważ pozwala przeskoczyć w tabeli AZS Gdańsk.

Red Devils Chojnice - Pogoń '04 Szczecin 2:4

0:1 Mateusz Jakubiak 12:20
1:1 Przemysław Laskowski 13:32
1:2 Łukasz Sobański (s) 14:48
2:2 Jakub Kąkol 22:58
2:3 Mateusz Jakubiak 26:44
2:4 Daniel Maćkiewicz 35:42

Red Devils Chojnice: Łukasz Sobański, Andrii Burdiuh, Przemysław Laskowski, Jakub Kąkol, Damian Mazurkiewicz, Michał Werner, Vitaliy Kolesnik, Bernardo Ludovice Appleton Figueira Cruz, Kacper Ginter, Dominik Laskowski, Patryk Kubiszewski, Sylwester Bielicki, Sebastian Kartuszyński

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek, Roman Kondiukh, Karol Czyszek, Mateusz Jakubiak, Konrad Prawucki, Bartosz Przygórzewski, Daniel Szklarz, Mateusz Gepert, Daniel Maćkiewicz